HS gallup: Soinille ja persuille madonluvut

HS gallup kertoo, että niin Soini ulkoministerinä kuin persut oppositiopuolueena ovat onnistuneet tehtävissään erittäin huonosti. Joka toinen kyselyyn vastanneista pitää Soinia todella huonona ulkoministerinä. Persujen oppositiopolitikkaa pidetään kaikkein huonompana, ps häviää mittauksessa joap RKP:lle sekä kristillisille.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005949614.html
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Todella surkeaa persut!

Äänestä
  • USKOTKO TODELLA HELSINGIN SANOMIEN GALLUPPEIHIN ?''

    YLE JA HS KANSAKUNNAN SENSUURIMEDIAT

    Äänestä

Häh höh.

Äänestä

No voiiiiii mahoton,mitenkä ne persut nyt onki niin huonoja HSanomien gallubissa,olipa kauhea yllätys.

Täysissä järjissään olevat ihmiset takuu varmasti pitävä tämmösiä galluppeja joissa tulos takuu varmasti on juuri se mitä tilaaja haluaa.
Eikö keväällä ole se oikea galluppi,siis eduskuntavaalit .sen tulos on joka näyttää tilanteen.

Äänestä

Samainen tutkimus ennusti persuille suurta menestystä vaalien 2011 ja 2015 alla. Silloin persut eivät valittaneet. Vaalien alla 2011 Soini kutsuttiin jopa suurten puolueiden vaalitentteihin, koska uskottiin persujen kannatuksen nousevan raketin lailla. -Persuilla oli tuolloin 5 kansanedustajaa.
Ei teitä persuja ole aina sorrettu, vaikka uskottekin niin.

Äänestä

Persuilta meni kaikki uskottavuus kesän 2017 puoluekokouksen jälkeen. Oli niin kamalaa katsottavaa. Näytti ihan uskonnollisesta höyrypäiden seuroilta. Kädet pystyssä ja naamat hikisinä palvoivat uutta johtajaansa. Sairasta touhua.

Äänestä

Soinille ei oikeastaan jäänyt muuta vaihtoehtoa kuin lähteä? Nyt hän joutuisi jatkuvasti selittelemään parahain päin persujen putinismia, terrorimillä hekumointia ja joukkoraiskauksilla elämöintiä jne. jne.
Persujen Taviokin vertasi EU-ta natsi-saksaan ja kuvaannollisesti oli sitä mieltä, että EU:ssa on yhtä paha olla kuin kaasukammioissa aikoinaan?!
Persut kulkevat nyt SMP:n tavoin kohti lopullista tuhoa, ei mahda mitään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


PS-seuranta24-7 kirjoitti:

HS gallup kertoo, että niin Soini ulkoministerinä kuin persut oppositiopuolueena ovat onnistuneet tehtävissään erittäin huonosti. Joka toinen kyselyyn vastanneista pitää Soinia todella huonona ulkoministerinä. Persujen oppositiopolitikkaa pidetään kaikkein huonompana, ps häviää mittauksessa joap RKP:lle sekä kristillisille.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005949614.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu