Yhä harvempi jaksaa persujen petosta ja perseilyä
Persu vastaisuus kasvussa
perseerno
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Voi voi viherpiipertäjän unelmia .
Paras antaa äänensä Sinisille!
Uskoisin, että ihmiset alkavat pikkuhiljaa kyllästymään myöskin vihervassareiden ja muiden maailmanhalaajien utopiaan taikayhteiskunnasta, jossa raha, ruoka ym. hyvinvointi on täysin vastikkeetonta ja sitä tippuu ilmeisesti mm. Suomen taivaalta. Työnteko on kuulemma suorastaan rikollista eliitin rikastuttamista ja kaikilla on oikeus loisia, etenkin barbaariuskontoa edustavat murhamiehet, raiskaajaloiset ym. vetelykset ovat toivottuja marssimaan rajan yli elämään toisten(vääräuskoisten) kustannuksella.
Persujen loputon ylimielisyys ja kaikkitietävyys sekä jälkiviisaus on tehnyt sen että persuja inhotaan vilpittömästi. Ja lisäksi nyt on varsinkin kunnissa nähty ettei persuilla ole kuin riidan teko mielessä. Persuilla on joka kunnassa joku keisari jonka mielipiteitä ei saa arvostella.
Täysin yhteistyökyvyttöminä poliittisina narreina esiintyvätkö olisi suomen toivo?
Mitäpä jos olisitte välillä ihmisiksi?
Mitenkähän on tuon riidanteon suhteen? Eikö tällaiset aloitukset, ja teidän vastauksenne ole tosi riidankylvämistä. Mielestäni perussuomalaiset eivät kylvä riitaa, vaan te jotka vastustatte perussuomalaisten mielipiteitä, ettekä tahdo tehdä yhteistyötä perussuomalaisten kanssa. Mistä ihmeestä olet saanut päähäsi tuollaista, ettei perussuomalaisia saisi ja arvostella ihan jatkuvasti. Ketä sitten muka arvostellaan, jos ei perussuomalaisia?
Persuthan ovat koko puolueikänsä kylväneet riitaa, sitähän populismi on, vastakkain asettelun luomista omien poliittisten tarkoitusperien tähden. Siinä persut ovat kuninkaita.
SDP siinä oli mestari jo ammoin - ajatti työväestön ja maanviljelijät toisiaan vastaan............
Ei ole persua joka ei riitelisi.Persut vain luulee riidanhaluaan normiksi.
Ei se ole niin.
Yhä useampi kannattaa maahamuuttajien tekemiä raiskauksia ja murhia.
Joten persut häviää vaalit.
Tosiaan, liian moni suomalainen kannattaa vanhusten kuolemaa hylättynä paskaisissa vaipoissaan sekä Oulun tapauksen kaltaista lasten hyväksikäyttöä ja sitä ettei poliisilla ole riittäviä resursseja varojen puutteessa tutkia kaikkia rikoksia, mikä edesauttaa Suomen kehittymistä rikollisvaltioksi, niin on väistämätöntä, että persut häviävät seuraavat vaalit. Samoin liian moni poliisi ja opettaja on sitä mieltä, että heidän tulee saada muiden tuottamista verovaroista suomalaisten keskipalkkaa suurempi tulo ja jotta tämän mahdollistuisi, niin Suomeen pitää luoda orjatyömarkkinat, joiden orjien veroista he saavat kansalaisten keskipalkkaa suuremmat tulonsa.
Toivottavasti nämä hillotolppapersut häviää eduskunnasta keväällä.
Kansalaiset suvaitkaa, suvaitkaa,suvaitkaa. Saamme ruotsin kaltaisen ihanne maan.