Hallituksen suosio on noussut kesäkuun mittauksesta. Tuolloin 25 prosenttia vastaajista sanoi hallituksen onnistuneen hyvin tai erittäin hyvin. Nyt näin ajattelee 29 prosenttia.
Oppositio ei juhli Mielipidemittauksen mukaan Sdp:n ja vihreiden toiminta oppositiossa herättää enemmän kielteisiä kuin myönteisiä tuntemuksia.
Vastaajista 18 prosenttia arvioi Sdp:n ja vihreiden onnistuneen hyvin tai erittäin hyvin oppositiossa.
Oppositio ei juhli Mielipidemittauksen mukaan Sdp:n ja vihreiden toiminta oppositiossa herättää enemmän kielteisiä kuin myönteisiä tuntemuksia.
Vastaajista 18 prosenttia arvioi Sdp:n ja vihreiden onnistuneen hyvin tai erittäin hyvin oppositiossa.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Varsin epätoivoista on Juha-Lesta Sipilän lakeijoiden trollaaminen tälläkin palstalla...
kyrsiihän tuo tietysti komukoita, luvut ovat HS:n kannatuskyselystä..
On mitä on mistä on, mutta kyllä touhusi tosiaan on säälittävää.
Tdömmi kaataa nyt vain omaan kuppiin..
Ainua hallitutspuolue, joka pärjää on kokoomus
Kepu on maalaistenpuolue ja kaurahattuja ei ole muualla kuin perähikiän kylissä.
Soinin leiri on kaput (aatumaisittain)
Maalaisjullit lähtee kohden pohjoista ja kokoomus vaihtaa itsellensä kaupunkitaustaisen puheenjohtajan ja näin Suomi pikkuhiljaa pääsee irti
Minä olen maalaisjuntti,mutta kuolen kohta sukupuuttoon
röllykkää..
Näyttää siltä, että paras ratkaisu seuraavaksi hallitukseksi olisi puolueettomista virkamiehistä kyhätty. Sen verran onnetonta tunaria on pukalla, ettei siitä mitään kelvollista synny.
Ajatus hyvä, mutta mistä löydät "puolueettomia" virkamiehiä?
Sipilälle tärkeintä on oma etu! Hallituksen ainoa tavoite on ajaa mahdollisimman paljon ihmisiä itsemurhaan!
jos tarkoitat "ihmisillä" komukoita, niin se on jopa toivottavaa..
Kommentoinnistasi huomioita. Vaikutat kyllä olevan kohtalaisen lähellä itsetuhoisia toimia, sen verran on outoja nuo "huomiosi".
kuin myös,,,,,,,
Keskustalaista mielenlaatua, päin helvettiä menee, mutta noilla menee viellä huonommin. Onko se siis suomalaisten etua ?
Toivottavasti ihmiset ovat oppineet ajattelemaan itse näiden 15 vuoden aikana, jolloin porvarit ovat maata tuhonneet, ja ymmärtävät äänestää nuo oman edusn tavoittelijat pois vallan kahvasta, tuon oikestikeskustan ja Kokoomuksen. Siinä porukassa ei näkemyskset ja osaaminen kuki.
Kansa väärässäkö ? Mielipidemittauksen mukaan Sdp:n ja vihreiden toiminta oppositiossa herättää enemmän kielteisiä kuin myönteisiä tuntemuksia.
Mitä kansa tähän kuuluu? Niinhän herättää hallituksenkin toiminta.
Onko aihetta riemuun?
Taas yksi huuhaa kysely, josta nähtävästi lopputlokseksi jokainen saa mitä haluaa siitä tulkita.
Miksi edes aloittaa ketjua tuollaisesta?
että rummutettu Rinteen pääministeriys on menossa reisille pahasti, toki suomen onneksi..
Hyvin on tosiaan peitonnut ainakin heikompiosaisia kansalaisia. Ehkäpä hänen Herransa vielä tämän hänelle palkitsee runsain mitoin.
Täytyy muistaa, että pienituloisissa on myös paljon nuoria, joilla on elämässä vahva eteenpäin menemisen meininki. Se, että on pienet tulot, ei vielä tarkoita, ettei suhtautuisi optimistisesti tulevaan vuoteen.
Hallitus on hyvä, parempi , Paras !
Mutta kansa pitää vaihtaa.
Suuri johtajamme Sipilä joka johtaa kansaamme insinööritaidon opeilla
lupasi meille mm kauppojen aukiolojen vapautuksella lisää töitä ja nannaa.
Päivän uutiset kertovat kuitenkin että suuret kauppakeskukset lisäsivät
työpaikkoja mutta vastaavasti pienet ts lähikaupat vähensivät ja jopa lopettivat
toimintansa mikä tarkoittaa sitä että taas kerran maanmullasta alkiolaisen
alkuvoimansa saanut puolue tuhoaa maaseutuamme ja pakottaa vanhukset
evakkotielle.
Suositan että joku uransa vaossa kyntänyt törhönen filmatisoi tämän kehityksen
pernerin visioimalla kuvauskopterilla.
Oppositio ei juhli Mielipidemittauksen mukaan Sdp:n ja vihreiden toiminta oppositiossa herättää enemmän kielteisiä kuin myönteisiä tuntemuksia....
voi jatkaa, tulokset on hyviä..