mahdollisen pahimman tapahtuessa uudelleen?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1b0862cb-c595-4948-8e89-c3c3c2c936c2
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1b0862cb-c595-4948-8e89-c3c3c2c936c2
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikä hakeudu hullujen horojen seraan vaikka ois kuika jännän tuntuinen wekotin.
Antaa alan pikkurosvojen pitää hyvänään.
Eiköhän se yksi sekopää kohta kerro, että ulkomaalaisten vika tuo on.
Puttoset töpöttää söpösti tisujen nokassa..
Voivaan tulla kalliiksi niiden asemanappuloiden kääntely..?
Tämän näin jo syksyllä baarissa, ilmeisesti oli lomalla. Toitotti isoon ääneen että "kohta on sovitettu!"
Sovitettu?? Juuri tehnyt yli miljoonan euron laskun vankilamakailustaan joka maksaa veroeuroina noin 90tonnia/vuosi. Ja tulee maksamaan lisää hamaan loppuun asti sossukuluina jne. Päälle sitten kadulla vastaan tulevat uhrien sukulaiset. Tilanne heille on kuin virtuaalisesta puukosta saisi.
Suomen oikeusjärjestelmä..... Rahan säästäminen painaa oikeudenmukaisuutta enemmän.
Steroidit sekoitti Virpin pään ja syyttömät saivat kärsiä. Tampere on steroidien luvattu maa mutta ilmeisesti asia ei edelleenkään ketään kiinnosta?
Hyvä että lehdissä asia puhuttiin suoraan ja ajankohtaisesti. Nimenomaan vaarallisuusennusteen osalta. Puukko sairaan taskussa Tampereen kaduilla ei ole kovin hyvä juttu. Nyt tiedetään varautua paremmin.
Ohessa "kaiken kattava" selonteko... Ja nytkö sitten on "parantunut" vuosien kuluessa...
https://alibi.fi/alibin-parhaat/tampereen-paloittelusurmat/