VIHREIDEN NIINISTO MYI SUOMEN !

Vihreät.on.kuraaa

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minäMINÄminä

      kyllä kyyllä hesalaiset äännestää tuotakin papupataa..

    • Ville.persmainari

      Ensin Ville hallituksessa järjestää asiat pieleen, jotta voisi sitten oppositiosta käsin haukkua syyttömät!

      Nerokkaan vihreää politiikkaa!!

    • Tosiasiat.Puntariin

      Kannattaisikohan ensin katsella kalenteria ?

      Mikä ero on päivämäärillä 1.6.2011 ja 22.6.2011 mikäpä muu kuin hallituksen ja ministerien vaihtuminen. Laki kaivoksista hyväksyttiin ministerien Lehtomäki ja Pekkarinen ollessa Kiviniemen hallitusaikaan ja vielä äänin 147-13, 40 edustajaa ei suvainnut tulla äänestelemään .
      No vaalikiireet taisvat viedä ajan. 26.11.2011 vaihtui hallitus ja laki oli jo voimassa .

      Se ,että vihreät äänestivät sen puolesta ei poista sitä , että he olivat mukana "täysillä rinnoilla" kuten sanonta kuuluu !!

    • Eno Niinistö veti Villen kölin alta maahanmuuttopuheissa. Ville ja vihreät näyttävät Presidentin puheen jälkeen hyväuskoisilta hölmöiltä. Villen on syytä häipyä Eurooppaan kasvamaan.
      Luultavasti häntä hävettää niin paljon, että on vetäytynyt julkisuudesta täysin, eikä ryhtynyt puheenjohtajaksi.

      • Harha-Ahonsisko

        Hassua kuinka väärin reppana rasistit voivat asiat ymmärtää.. Hhe....


      • kaivostoimintaa.Kehiin

        Miten tuo "maaahanmuutto" liittyy kaivostoimitaan ?

        En ole kuullut kaivosmiehiä tai naisia olevan noissa tulijoissa. Pikemminkin ovat vailla "siistiä ja hyväpalkkaisia" toimia tasalämpöisissä tiloissa.

        Jos puhutaan "myötähäpeästä" se koskee melkoisesti vain kaivoslain äänestämistä vuonna 2011.
        Sitähän kannatti silloin yksimielisesti koko vihreäryhmä koko eduskunnasta 147 vastaan äänestäneitä oli 13 jopa jotkut vasemmistoliitosta. 40 ei ehtinyt eduskuntaan ja äänestykseen mikä on luonnollista kun hallituksen vaihto oli jo tiedossa.

        Hyväuskoisia hölmöjä siis tuon pohjalta oli tuo 147 nimet löytyvät eduskunnan pöytäkirjoista.


      • Lukiolaislikka
        Harha-Ahonsisko kirjoitti:

        Hassua kuinka väärin reppana rasistit voivat asiat ymmärtää.. Hhe....

        RKP on puolue, joka harrastaa syrjintää. Maahanmuuttajat, romanit eivätkä suomenkieliset kelpaa ruotsin kielisiin kouluihin. Raasepori ei kaavoita, jotta muut, kuin ruotsin kieliset eivät saa sieltä asuntoja. Ahvenanmaata jumala kuritti rasismin takia. Ensimmäinen kunnon varoitus, ennenkuin vesi peitää luodot.


    • Därför måste vi kunna hantera migrationen bättre, oavsett om det är fråga om arbetsinvandring, flyktingskap eller asyl.

      Finland har en skyldighet att hjälpa dem i nöd, men migrationssystemet får inte missbrukas, påpekar han.

      – Vissa av de som sökt skydd hos oss har skapat otrygghet genom omänskliga gärningar. Det är en ohållbar situation.

      Enligt Niinistö måste personer som kommer till Finland få en möjlighet att vara delaktiga. I utbyte förutsätts personerna vilja anpassa sig.

      Han hoppas att EU lyckas komma överens om regler för vem som får komma till Europa, på vilket sätt och var de ska placera

      Tässä on eno Niinistön sanoma Villelle ruotsiksi. Hän ei näytä ymmärtävän suomeksi kirjoitettuja Halla-ahon blogeja!

    • harhasomppusisko

      Kunhan kansa vaihtoon ja kalifatti...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6339
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6167
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      6000
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2375
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe