VIHREIDEN NIINISTO MYI SUOMEN !

Kaivosrikkaudet. Ja nyt on itse haukkumassa hallitusta nykyisestä Kaivoslaista, jonka on itse allekirjoittanut. Vihreät pilaa, ja saastuttaa koko Suomen !!!

https://www.is.fi/politiikka/art-2000005948927.html
967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

kyllä kyyllä hesalaiset äännestää tuotakin papupataa..

Äänestä

Ensin Ville hallituksessa järjestää asiat pieleen, jotta voisi sitten oppositiosta käsin haukkua syyttömät!

Nerokkaan vihreää politiikkaa!!

Äänestä

Kannattaisikohan ensin katsella kalenteria ?

Mikä ero on päivämäärillä 1.6.2011 ja 22.6.2011 mikäpä muu kuin hallituksen ja ministerien vaihtuminen. Laki kaivoksista hyväksyttiin ministerien Lehtomäki ja Pekkarinen ollessa Kiviniemen hallitusaikaan ja vielä äänin 147-13, 40 edustajaa ei suvainnut tulla äänestelemään .
No vaalikiireet taisvat viedä ajan. 26.11.2011 vaihtui hallitus ja laki oli jo voimassa .

Se ,että vihreät äänestivät sen puolesta ei poista sitä , että he olivat mukana "täysillä rinnoilla" kuten sanonta kuuluu !!

Äänestä

Eno Niinistö veti Villen kölin alta maahanmuuttopuheissa. Ville ja vihreät näyttävät Presidentin puheen jälkeen hyväuskoisilta hölmöiltä. Villen on syytä häipyä Eurooppaan kasvamaan.
Luultavasti häntä hävettää niin paljon, että on vetäytynyt julkisuudesta täysin, eikä ryhtynyt puheenjohtajaksi.

Äänestä
  • Hassua kuinka väärin reppana rasistit voivat asiat ymmärtää.. Hhe....

    Äänestä

  • Miten tuo "maaahanmuutto" liittyy kaivostoimitaan ?

    En ole kuullut kaivosmiehiä tai naisia olevan noissa tulijoissa. Pikemminkin ovat vailla "siistiä ja hyväpalkkaisia" toimia tasalämpöisissä tiloissa.

    Jos puhutaan "myötähäpeästä" se koskee melkoisesti vain kaivoslain äänestämistä vuonna 2011.
    Sitähän kannatti silloin yksimielisesti koko vihreäryhmä koko eduskunnasta 147 vastaan äänestäneitä oli 13 jopa jotkut vasemmistoliitosta. 40 ei ehtinyt eduskuntaan ja äänestykseen mikä on luonnollista kun hallituksen vaihto oli jo tiedossa.

    Hyväuskoisia hölmöjä siis tuon pohjalta oli tuo 147 nimet löytyvät eduskunnan pöytäkirjoista.

    Äänestä

  • Harha-Ahonsisko kirjoitti:

    Hassua kuinka väärin reppana rasistit voivat asiat ymmärtää.. Hhe....

    RKP on puolue, joka harrastaa syrjintää. Maahanmuuttajat, romanit eivätkä suomenkieliset kelpaa ruotsin kielisiin kouluihin. Raasepori ei kaavoita, jotta muut, kuin ruotsin kieliset eivät saa sieltä asuntoja. Ahvenanmaata jumala kuritti rasismin takia. Ensimmäinen kunnon varoitus, ennenkuin vesi peitää luodot.

    Äänestä

Därför måste vi kunna hantera migrationen bättre, oavsett om det är fråga om arbetsinvandring, flyktingskap eller asyl.

Finland har en skyldighet att hjälpa dem i nöd, men migrationssystemet får inte missbrukas, påpekar han.

– Vissa av de som sökt skydd hos oss har skapat otrygghet genom omänskliga gärningar. Det är en ohållbar situation.

Enligt Niinistö måste personer som kommer till Finland få en möjlighet att vara delaktiga. I utbyte förutsätts personerna vilja anpassa sig.

Han hoppas att EU lyckas komma överens om regler för vem som får komma till Europa, på vilket sätt och var de ska placera

Tässä on eno Niinistön sanoma Villelle ruotsiksi. Hän ei näytä ymmärtävän suomeksi kirjoitettuja Halla-ahon blogeja!

Äänestä

Kunhan kansa vaihtoon ja kalifatti...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vihreät.on.kuraaa kirjoitti:

Kaivosrikkaudet. Ja nyt on itse haukkumassa hallitusta nykyisestä Kaivoslaista, jonka on itse allekirjoittanut. Vihreät pilaa, ja saastuttaa koko Suomen !!!

https://www.is.fi/politiikka/art-2000005948927.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu