VIHREIDEN NIINISTO MYI SUOMEN !

Vihreät.on.kuraaa

9

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minäMINÄminä

      kyllä kyyllä hesalaiset äännestää tuotakin papupataa..

    • Ville.persmainari

      Ensin Ville hallituksessa järjestää asiat pieleen, jotta voisi sitten oppositiosta käsin haukkua syyttömät!

      Nerokkaan vihreää politiikkaa!!

    • Tosiasiat.Puntariin

      Kannattaisikohan ensin katsella kalenteria ?

      Mikä ero on päivämäärillä 1.6.2011 ja 22.6.2011 mikäpä muu kuin hallituksen ja ministerien vaihtuminen. Laki kaivoksista hyväksyttiin ministerien Lehtomäki ja Pekkarinen ollessa Kiviniemen hallitusaikaan ja vielä äänin 147-13, 40 edustajaa ei suvainnut tulla äänestelemään .
      No vaalikiireet taisvat viedä ajan. 26.11.2011 vaihtui hallitus ja laki oli jo voimassa .

      Se ,että vihreät äänestivät sen puolesta ei poista sitä , että he olivat mukana "täysillä rinnoilla" kuten sanonta kuuluu !!

    • Eno Niinistö veti Villen kölin alta maahanmuuttopuheissa. Ville ja vihreät näyttävät Presidentin puheen jälkeen hyväuskoisilta hölmöiltä. Villen on syytä häipyä Eurooppaan kasvamaan.
      Luultavasti häntä hävettää niin paljon, että on vetäytynyt julkisuudesta täysin, eikä ryhtynyt puheenjohtajaksi.

      • Harha-Ahonsisko

        Hassua kuinka väärin reppana rasistit voivat asiat ymmärtää.. Hhe....


      • kaivostoimintaa.Kehiin

        Miten tuo "maaahanmuutto" liittyy kaivostoimitaan ?

        En ole kuullut kaivosmiehiä tai naisia olevan noissa tulijoissa. Pikemminkin ovat vailla "siistiä ja hyväpalkkaisia" toimia tasalämpöisissä tiloissa.

        Jos puhutaan "myötähäpeästä" se koskee melkoisesti vain kaivoslain äänestämistä vuonna 2011.
        Sitähän kannatti silloin yksimielisesti koko vihreäryhmä koko eduskunnasta 147 vastaan äänestäneitä oli 13 jopa jotkut vasemmistoliitosta. 40 ei ehtinyt eduskuntaan ja äänestykseen mikä on luonnollista kun hallituksen vaihto oli jo tiedossa.

        Hyväuskoisia hölmöjä siis tuon pohjalta oli tuo 147 nimet löytyvät eduskunnan pöytäkirjoista.


      • Lukiolaislikka
        Harha-Ahonsisko kirjoitti:

        Hassua kuinka väärin reppana rasistit voivat asiat ymmärtää.. Hhe....

        RKP on puolue, joka harrastaa syrjintää. Maahanmuuttajat, romanit eivätkä suomenkieliset kelpaa ruotsin kielisiin kouluihin. Raasepori ei kaavoita, jotta muut, kuin ruotsin kieliset eivät saa sieltä asuntoja. Ahvenanmaata jumala kuritti rasismin takia. Ensimmäinen kunnon varoitus, ennenkuin vesi peitää luodot.


    • Därför måste vi kunna hantera migrationen bättre, oavsett om det är fråga om arbetsinvandring, flyktingskap eller asyl.

      Finland har en skyldighet att hjälpa dem i nöd, men migrationssystemet får inte missbrukas, påpekar han.

      – Vissa av de som sökt skydd hos oss har skapat otrygghet genom omänskliga gärningar. Det är en ohållbar situation.

      Enligt Niinistö måste personer som kommer till Finland få en möjlighet att vara delaktiga. I utbyte förutsätts personerna vilja anpassa sig.

      Han hoppas att EU lyckas komma överens om regler för vem som får komma till Europa, på vilket sätt och var de ska placera

      Tässä on eno Niinistön sanoma Villelle ruotsiksi. Hän ei näytä ymmärtävän suomeksi kirjoitettuja Halla-ahon blogeja!

    • harhasomppusisko

      Kunhan kansa vaihtoon ja kalifatti...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      173
      1445
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      41
      1039
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      735
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      660
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      650
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      637
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      632
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    10. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    Aihe