VIHREIDEN NIINISTO MYI SUOMEN !

Vihreät.on.kuraaa

9

66

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minäMINÄminä

      kyllä kyyllä hesalaiset äännestää tuotakin papupataa..

    • Ville.persmainari

      Ensin Ville hallituksessa järjestää asiat pieleen, jotta voisi sitten oppositiosta käsin haukkua syyttömät!

      Nerokkaan vihreää politiikkaa!!

    • Tosiasiat.Puntariin

      Kannattaisikohan ensin katsella kalenteria ?

      Mikä ero on päivämäärillä 1.6.2011 ja 22.6.2011 mikäpä muu kuin hallituksen ja ministerien vaihtuminen. Laki kaivoksista hyväksyttiin ministerien Lehtomäki ja Pekkarinen ollessa Kiviniemen hallitusaikaan ja vielä äänin 147-13, 40 edustajaa ei suvainnut tulla äänestelemään .
      No vaalikiireet taisvat viedä ajan. 26.11.2011 vaihtui hallitus ja laki oli jo voimassa .

      Se ,että vihreät äänestivät sen puolesta ei poista sitä , että he olivat mukana "täysillä rinnoilla" kuten sanonta kuuluu !!

    • Eno Niinistö veti Villen kölin alta maahanmuuttopuheissa. Ville ja vihreät näyttävät Presidentin puheen jälkeen hyväuskoisilta hölmöiltä. Villen on syytä häipyä Eurooppaan kasvamaan.
      Luultavasti häntä hävettää niin paljon, että on vetäytynyt julkisuudesta täysin, eikä ryhtynyt puheenjohtajaksi.

      • Harha-Ahonsisko

        Hassua kuinka väärin reppana rasistit voivat asiat ymmärtää.. Hhe....


      • kaivostoimintaa.Kehiin

        Miten tuo "maaahanmuutto" liittyy kaivostoimitaan ?

        En ole kuullut kaivosmiehiä tai naisia olevan noissa tulijoissa. Pikemminkin ovat vailla "siistiä ja hyväpalkkaisia" toimia tasalämpöisissä tiloissa.

        Jos puhutaan "myötähäpeästä" se koskee melkoisesti vain kaivoslain äänestämistä vuonna 2011.
        Sitähän kannatti silloin yksimielisesti koko vihreäryhmä koko eduskunnasta 147 vastaan äänestäneitä oli 13 jopa jotkut vasemmistoliitosta. 40 ei ehtinyt eduskuntaan ja äänestykseen mikä on luonnollista kun hallituksen vaihto oli jo tiedossa.

        Hyväuskoisia hölmöjä siis tuon pohjalta oli tuo 147 nimet löytyvät eduskunnan pöytäkirjoista.


      • Lukiolaislikka
        Harha-Ahonsisko kirjoitti:

        Hassua kuinka väärin reppana rasistit voivat asiat ymmärtää.. Hhe....

        RKP on puolue, joka harrastaa syrjintää. Maahanmuuttajat, romanit eivätkä suomenkieliset kelpaa ruotsin kielisiin kouluihin. Raasepori ei kaavoita, jotta muut, kuin ruotsin kieliset eivät saa sieltä asuntoja. Ahvenanmaata jumala kuritti rasismin takia. Ensimmäinen kunnon varoitus, ennenkuin vesi peitää luodot.


    • Därför måste vi kunna hantera migrationen bättre, oavsett om det är fråga om arbetsinvandring, flyktingskap eller asyl.

      Finland har en skyldighet att hjälpa dem i nöd, men migrationssystemet får inte missbrukas, påpekar han.

      – Vissa av de som sökt skydd hos oss har skapat otrygghet genom omänskliga gärningar. Det är en ohållbar situation.

      Enligt Niinistö måste personer som kommer till Finland få en möjlighet att vara delaktiga. I utbyte förutsätts personerna vilja anpassa sig.

      Han hoppas att EU lyckas komma överens om regler för vem som får komma till Europa, på vilket sätt och var de ska placera

      Tässä on eno Niinistön sanoma Villelle ruotsiksi. Hän ei näytä ymmärtävän suomeksi kirjoitettuja Halla-ahon blogeja!

    • harhasomppusisko

      Kunhan kansa vaihtoon ja kalifatti...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      112
      2380
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      36
      1357
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      634
      962
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      952
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      89
      831
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      690
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe