Lintujenruokinta kielletty Polvijärvellä

Näin on , koska kermaperseiden autojen katot eivät kestä linnunkakkaa. On niin paljon talitinttejä , varpusia, harakoita, variksia, naakkoja, lokkeja ym. Elekee syöttää näitä lintu raukkoja, koska tulee valitus ympäristösuojeluviranomaiselta.
10168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei se sunkaan auto kestä linnunsontaa jälki jää jos et pese heti

Äänestä

Antakaa sakkoa saatana.

Äänestä

Ja missähän tämmönen on ilmootettunna...?..

Äänestä

Syöttääkää lintuja talvella.
Lokit tulevat taas heinäkuussa, etsimään ruokaa poikasilleen. Ne etsivät ruokaa noin kuukauden verran. Tuskin niistä on haittaa.
Toivoisin, että sataisi vettä taas kerran, niinkuin pari vuotta sitten, niin ihmiset eivät tarvisi pestä autojaan. Viime kesä oli sateeton ja helteet piinasivat.
On täällä Polvijärvellä lintu fobiasta kärsiviä (lintupelko). Varmaan täällä on monta tästä asiasta kärsivää ihmistä. He eivät voi mennä edes ulos, kun pelkäävät lintuja. Minä olen kärsinyt näistä ihmisistä enemmän, kuin iloisesti lentävistä linnuista.

Äänestä

Siinä sivussa oraviakin ja muita tuholaisia

Äänestä
  • Juuh. Oravat ovat ehkä suloisia mutta tihulaisia nekin on niin kuin hiiret ja rotatkin

    Äänestä

Miksi Myrkynvihreät ei ruoki lintuja omilla pihoillaan, kun nii rakastaa nuita lintuja, HÄH, vastatkaa Myrkynvihreät ??????

Äänestä
  • Ketä ovat nämä MYRKYNVIHREÄT ??

    Itse ruokin lintuja syksystä kevääseen ilman väritunnuksia ja olematta idiootti..
    Vaihda piposi hieman joustavampaan näin huomaat ympärilläsi monia hyviä asioita...

    Äänestä

Se SDP:n Myrkynvihreä Vassarihallitus Kepu ja RKP on kaiken pahan alku, Myrkynvihreä hallitus on suoraan sanottuna , jo Hanhenpaskassa, niin surkia se on ! ja erityisesti Myrkynvihreät

Äänestä

Kielletään myös jakorasioiden ruokkiminen ja niille rahaa lainaaminen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Naurulokki kirjoitti:

Näin on , koska kermaperseiden autojen katot eivät kestä linnunkakkaa. On niin paljon talitinttejä , varpusia, harakoita, variksia, naakkoja, lokkeja ym. Elekee syöttää näitä lintu raukkoja, koska tulee valitus ympäristösuojeluviranomaiselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu