Lintujenruokinta kielletty Polvijärvellä

Naurulokki

Näin on , koska kermaperseiden autojen katot eivät kestä linnunkakkaa. On niin paljon talitinttejä , varpusia, harakoita, variksia, naakkoja, lokkeja ym. Elekee syöttää näitä lintu raukkoja, koska tulee valitus ympäristösuojeluviranomaiselta.

10

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Autopesu

      Ei se sunkaan auto kestä linnunsontaa jälki jää jos et pese heti

    • Karhunruokkija

      Antakaa sakkoa saatana.

    • Ihmettelii

      Ja missähän tämmönen on ilmootettunna...?..

    • Ihanaa

      Syöttääkää lintuja talvella.
      Lokit tulevat taas heinäkuussa, etsimään ruokaa poikasilleen. Ne etsivät ruokaa noin kuukauden verran. Tuskin niistä on haittaa.
      Toivoisin, että sataisi vettä taas kerran, niinkuin pari vuotta sitten, niin ihmiset eivät tarvisi pestä autojaan. Viime kesä oli sateeton ja helteet piinasivat.
      On täällä Polvijärvellä lintu fobiasta kärsiviä (lintupelko). Varmaan täällä on monta tästä asiasta kärsivää ihmistä. He eivät voi mennä edes ulos, kun pelkäävät lintuja. Minä olen kärsinyt näistä ihmisistä enemmän, kuin iloisesti lentävistä linnuista.

    • Anonyymi

      Siinä sivussa oraviakin ja muita tuholaisia

      • Anonyymi

        Juuh. Oravat ovat ehkä suloisia mutta tihulaisia nekin on niin kuin hiiret ja rotatkin


    • Anonyymi

      Miksi Myrkynvihreät ei ruoki lintuja omilla pihoillaan, kun nii rakastaa nuita lintuja, HÄH, vastatkaa Myrkynvihreät ??????

      • Anonyymi

        Ketä ovat nämä MYRKYNVIHREÄT ??

        Itse ruokin lintuja syksystä kevääseen ilman väritunnuksia ja olematta idiootti..
        Vaihda piposi hieman joustavampaan näin huomaat ympärilläsi monia hyviä asioita...


    • Anonyymi

      Se SDP:n Myrkynvihreä Vassarihallitus Kepu ja RKP on kaiken pahan alku, Myrkynvihreä hallitus on suoraan sanottuna , jo Hanhenpaskassa, niin surkia se on ! ja erityisesti Myrkynvihreät

    • Anonyymi

      Kielletään myös jakorasioiden ruokkiminen ja niille rahaa lainaaminen

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3123
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      743
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      740
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      630
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      597
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      19
      520
    8. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      519
    9. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      511
    10. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      505
    Aihe