Kuka takavuosien SM-mitalisti.

onkotietoo

On nyt pää syytettynä Tampereella käytävässä kokaiini huumevyyhdessä, jossa myös nhl-kiekkoilijamme Jori Lehterä on mukana. Tämä nyrkkeilijä oli jo 2006 syytettynä edellisen kerran, jolloin sanoi, että hölmöilyt on nyt hölmöilty. Iltasanomien kuvan perusteella kyse ei ole ihan höyhensarjalaisesta pugilistista, takana sivulla tuleva mies katsoo ylöspäin, kun tämä pugilisti meinaa täyttää koko ruudun. Naama siis peitetty, ei voi tunnistaa.

Hänestä meinattiin tehdä jonkun tallin ammattilaistähteäkin. Keitäpä sm tason miehiä tampereelta nyt oikein on tullut -90-00 luvuilta. Mistäpä minä voin tietää, vaikka olisi 80-luvulta, tuskinpa kuitenkaan.

11

2824

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erkkopersitila

      Huumekaupan napamies on tämä Tampereella tunnettu kovaotteinen Iranin vahvistus suomen huumekaupalle , taisi itse paljastaa Lehterän ja muunkin kokakauppansa yökerhon suojissa luuli kai saavansa pienenmän tuomion ,tuosta tyypistä ja toimintavoista on varoittavaa väkivaltavideoo ,onhan tässä varmaan muitakin urheilujulkkuja eiköhän näistä aika monet käytä aineita siellä jenkilässäkin kuin meillä . Ainakin pk seudulla kauppa on jo melkoisen vapaata huumeiden suhteen eiköhän tässä ole mukana ihan korkeinta tasoa ,ilmeisesti Aarnion aikaan huumekauppa oli aika hyvin poliisin hallinassa ja kilpailu vähäisempää, toki jetset porukoilla on aina omat diilerit tämä tyyppi saadaan toivottavasti 10-15 vuoden lomalle lusimaan kaduilta .

    • Pää_pääsyytettynä

      Siis onko pelkkä pää syytettynä?

      • vaikukase

        Ei, kyllä mä luulen että hän on kroppaa myöten syytettynä. Mutta kysymys kuuluu, onko hän tämä sm-tason bokraaja?


      • Kokaiinihuumevyyhdessä
        vaikukase kirjoitti:

        Ei, kyllä mä luulen että hän on kroppaa myöten syytettynä. Mutta kysymys kuuluu, onko hän tämä sm-tason bokraaja?

        Aloituksessa sanotaan että pää on syytettynä.


    • Tammer

      Sm-tason nyrkkeilijä on tampereen voimailuseuraa edustanut Mika Toppari joka voitti sm-pronssia 1998. Monilla muillakin tvs:n nyrkkeilijöillä on ollut ongelmia huumeiden kanssa. Opiaattien ja muiden. Kuitenkin seuran väestä monet ovat poliiseja ja poliisi amk:n opettajia. Outoa... Onkohan tampereella samanlainen vyyhti kuin mitä helsingissä on setvitty viime vuosina? Eli leviääkö tämä a-vyyhti nyt tampereelle ja nyrkkeilyn lisäksi jääkiekkoon. Tvs:n huumeongelma on ollut aina tiedossa Suomen nyrkkeilyliitossa. Luulisi että adt kiinnostuisi asiasta.

    • Houdini

      Eli hänen päänsä on syytettynä?

      • Sankkeria

        Minulla esiintyy alapääsdä voimakasta kutinaa ja kirvelyä. Myös turvotusta on kenen pään (suun) syy???


    • Konzotortilla

      Toppari on vaan se syntipukki joka kantaa taakan. Silloin kun TVS pelasi jalkapalloakin, niin hänet laitettiin tylsimmälle pelipaikalle eli toppariksi. Ja siitä nimi.

      Todellinen syyllinen ja huumeveikko löytyy sieltä tolppien välistä eli maalivahdin paikalta. Siellä se pedarin näköinen pirulainen on. Kaikkihan tietävät kuka tämä Tampereen kovin huumeveikko on.

    • Anonyymi

      Mikä vittu Suomen oikeuslaitoksessa on. Taas tämä sama kaveri diilannut huumeita.
      Mikäs siinä leppoisasti vuosikausia Espanjan aurinkorannikolla makeeta elämää. Voi vittu me maksetaan kun tätä viedään eri oikeussaleihin taas.

    • Anonyymi

      Toppari tekee mitä haluaa. Linkit ja kärjet ei.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2794
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2057
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      50
      1812
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1766
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1648
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1501
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      81
      1214
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1070
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1029
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      196
      1010
    Aihe