Kun muut kaupungit olivat laittaneet asukkailleen parasta pöytään ja hankkineet hienot perinteiset ilotulitukset, niin Suomen toiseksi suurin kaupunki Espoo oli muutaman vihertävän naisvirkamiehen päätöksellä hankkinut kuntalaisilleen "lasershown" (kehtasivat vielä väittää, että se oli muka "kaupunkilaisten toive", kun itse asiassa asiaa olivat lobanneet vihervasemmistolaiset kansalaisjärjestöt, jotka eivät todellakaan edusta kaupunkilaisten enemmistöä).
Paikalla olijat buuasivat ja vihelsivät, ja pettyneet lapset itkivät, että "missä ne raketit viipyvät". Törkeää toimintaa kaupungilta. Joskus ennen vanhaan tuollaiset päättäjät oltaisiin kieritelty tervassa ja höyhenissä.
Paikalla olijat buuasivat ja vihelsivät, ja pettyneet lapset itkivät, että "missä ne raketit viipyvät". Törkeää toimintaa kaupungilta. Joskus ennen vanhaan tuollaiset päättäjät oltaisiin kieritelty tervassa ja höyhenissä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ilotulitus ilman iloa ja ilman tulitusta. voiko mitään tämän suomalaisempaa enää olla?
Laservalo on hengenvaarallista jos osuu ihmisiä silmiin tai lentokoneisiin.lasertulitteet on kiellettä heti!
Aivan! Laser-valoshown voisi korvata kädessä heilutettavilla led-avaimenperillä!
Tuskinpa oli yhtä törkeää kuin kiinalaisten toiminta Afrikassa NATOA kohtaan.
Minä olen ainakin kunnon äärioikeistolainen ja olen ehdottomasti typerää paukuttelua vastaan! Mitä hemmetin järkeä tommosessa on? Ei mitään. Yhtä typerää, kun moottorisahalla päristely mökkirannalla!
Siinäpä uusi suomalainen käytäntö uudenvuoden vaihtuessa.
Kaikki joilla moottorisaha vetäköön ne käymään samanaikaisesti klo 24:00 vuoden vaihtuessa.
On siinä matuille ihmettelemistä millainen on oikea suomalainen.
Aloittaja on palstan vakio kokoomutrolli jolle ei mikään kelpaa vaikka olisi maksettu vero ja velkarahoillamme.
Kokoomuslaisethan ne käytännössä tämän maan verot maksavat
Linkki "tietoosi", muutoin mutua.
Oletkos kuullut ikinä progressiivisesta verosta?
Se koskee vain palkkatuloja eli pääomatuloilla on lievempi verotus ja ne jotka nostavat vain pääomatuloja eivät maksa ollenkaan kunnallisveroja vaikka käyttävät kuntapalveluja perheineen.
en oo ikinä nähnyt ketään kokoomuslaista töissä. lähinnä ne kerää fyffet toisten tekemistä töistä
turhan vaarallista ja tuhlailevaa tuo lasershow,
raketti aplikaatio kännykkään, se on aito asia.
Aivan ala-arvoinen ”show”. Meillä 4 -vuotiaan kommennti loppuhuipennuksen jälkeen ”tässäkö se oli”.
Kokontukaa ensi vuonna katsomaan ilotulitusta kännykästä.Jokainen omastaan.
Negatiivisesta palautteesta ei media puhu!