Hyvää uutta vuotta!

Kotimaassa uusi vuosi vaihtui 36 minuuttia sitten. Hyvää uutta vuotta kaikille!

Odotamme Sonnyn ja muiden läheisten kanssa uuden vuoden vaihtumista, mutta sitä ennen syömme kunnolla...
2189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sonny on varmaan joku rockmuusikko, jota kuuntelet yksinäisyydessäsi. Ei sentään sinulla mitään oikeaa amerikan vävyä ole.

PS. Suomessa ei ole aikavyöhykkeitä, vuosi vaihtuu koko Suomessa samaan aikaan, joten olet myöhässä, jos mutustelet vielä nakkeja hernemaissipaprikasotkulisäkkeellä Sonnya kuunnellen. Vuoden vaihtuminen meni jo, pöljä.

Äänestä

"sitä ennen syömme kunnolla..."

Ei kannata syödä niin, että se käy kunnolle. Uusi vuosi kannattaa aloittaa kevyesti läskisoosilla kermaperunoiden kera. Se on hyvää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


a-true-friendly-atheist kirjoitti:

Kotimaassa uusi vuosi vaihtui 36 minuuttia sitten. Hyvää uutta vuotta kaikille!

Odotamme Sonnyn ja muiden läheisten kanssa uuden vuoden vaihtumista, mutta sitä ennen syömme kunnolla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu