Olin keittiössä ja paikalla oli unessa tuntemiani ihmisiä, keittiön pöytä ja tuolit. Olin ruokonnut kaksi kalaa ja jostain syystä ne olivat lattialla paperin alla. Ne olivat noin vajaa 30 senttisiä, leuka kuin hauella, kroppa kuin ahvenella. Toinen niistä potki itsensä raivokkaasti esiin paperin alta, verisenä, tuoreena ja limaisena ja silmät auki.. Kysyin miten se oli mahdollista kun olin poistanut sisälmykset ja kalan piti olla kuollut, näin jopa kalan olevan tyhjä sisältä. Lattialle tuli vesilammikoita kalan takia ja yritin kuivata sen jälkiä. Lopulta pyysin jotakuta avuksi.
Tiedän kalojen voivan mm. merkitä ajatuksia alitajunnasta. Pyhät ovat menneet rauhallisesti seurustellen, ei raivoisasti :) Onko nyt sitten jotain keljua tulossa?
Ruokotut kalat
Emmastiina
2
139
Vastaukset
Lammikot ovat piiloitettuja tunteita ja kalat niiden välittäjiä. Olet perannut kalat (kenties jo moneenkin kertaan), mutta koska alitajunta ei toimi niinkuin reaalimaailma, niin nehän täyttyvät uudestaan ja heräävät henkiin.
Kerrot että kalat olivat sekoitus kahdesta eri lajista. Voisiko tällä olla jotain merkitystä? Haukia ahventen vaatteissa...?- Emmastiina
Ahven on sympppis ja hauki on petokala. Onpas vaikeaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?994444- 272365
- 2002169
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1082164PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4001870- 1691483
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321065Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850