Jo neljä vuotta poliisin suojaamana elänyt toimittaja valittelee vasemmiston tuen puuttumista, mitä hän ei voi käsittää, tuleehan hän itse vasemmiston riveistä.
https://www.kansalainen.fi/vihakampanjan-kohteena-oleva-toimittaja-vaatii-islamin-sopeutumista-ranskan-lakeihin-ja-huumoriin/
Sipilä kieltää vihapuheen. Se on RIKSOS !
https://www.kansalainen.fi/vihakampanjan-kohteena-oleva-toimittaja-vaatii-islamin-sopeutumista-ranskan-lakeihin-ja-huumoriin/
Sipilä kieltää vihapuheen. Se on RIKSOS !
Vastaukset 10
Vanhimmat
VEROPARATIISITERRORISTIT KAAPANNEET VALLAN SUOMESSA - ja aloittaja höpisee islamista. Tyypillistä LAITTOMAN äärioikeistohallituksen ja veroparatiisiväen jorinoita.
https://blogit.kansanuutiset.fi/merkintoja-suomesta-ja-maailmasta/havittajakaupoissa-kenraalit-edustavat-myyjaa-ja-ostajaa/
Olisi jo alettava kuulumaan ja näkymään, niitä syytteitä isoista sota-väkivalta-ihmiskauppa-korruptio-talous-veroparatiisirikoksista.
Valtakunnanoikeus käyttöön - maanpetokselliset hävittäjäkaupat peruttava.
Älkää tehkö velkaa lapsille ja nuorisolle - he eivät niitä maanpetos-sotabisnesvelkoja halua, eivätkä pysty koskaan maksamaan.
Mikä on se syy, että poliittinen vasemmisto suosii ja puolustaa kaikenlaista roskaväkeä. Mikä geenivirhe aiheuttaa sen.
Loisimisgeeni. Ja kuten syöpä tappaa ihmisen, tämä loisimisgeeniväki tappaa yvteiskunnat.
https://aikapommi.wordpress.com/viestit/islam/
Islamissa katsotaan, että omaa uskontoaan ja asioita täytyy puolustaa mahdollisimman vahvasti - se antaa kuvan voimakkuudesta. Hällä väliä onko oikeassa tai väärässä. Länsimainen myöntyvyys ja virheiden myöntäminen koetaan heikkoudeksi.
Tuossa kirjoituksessa varsinkin häpäisynkostokulttuuri kertoo aiheesta.
Mitään vikoja ei voida myöntää, möykätään vaan entistä kovempaa ja syytetään muita. Sen takia islam ja nuo kulttuurit eivät pysty kehittymään.
○○○
Meillä ehkä ongelmana on liiallinenkin anteeksipyyteleminen ja miellyttäminen. Varsinkin kun eliitti ja media on ruokkinut meihin suomalaisiin huonoa itsetuntoa.
Ja vasurit valkoisen miehen syyllisyyttä. Tämä päättyy huonosti, ellei jompikumpi osapuoli korjaa suhtautumistaan.
Muussa tapauksessa islam "vahvempana" jyrää tämän lammastelevan eurooppalaisen kansan.
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
Hyvä idea tuo että kaikki isänmaalliset julistautuvat uskonlahkoksi .Siinä olisi pipilällä ihmettelemistä kun kyseinen uskonlahko syyllistyy vihapuheeseen eikä voi sitä kieltää uskonnonvapauden nojalla.
Suomalaisten tulee sopeutua maahanmuuttoon.
Tai Maahanmuuttajien tulee sopeutua suomalaisuuteen ?
Missä on se Suomalaisten Sisu, Itsepäisyys ja terve järki ? Että silleen.
Islamin oppineet näkevät keppihevosillaan hyppivät suomalaiset helppona valtausmaana, mitä enemmän koulutetaan näitä poliisiksi, vartijaksi ja jopa päättämään näille vieraan kulttuurin asioista, olemme todellakin päästäneet sudet lammaskarsinaamme.