Poliisi kertoi heti syyn?

Että väkijoukkoon ajaminen johtui muulaisvihamielisyydestä, yhtään ei aikailtu tiedottamisessa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/3e259c39-338f-461a-b506-7d00e6a011b3
2<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On se poliisi jossain tiedottamisissaan nopea ja jämäkkä.

1Äänestä

Suomessahan vihreät ja vassarit huutavat tuota heti kohta. Lopettavat, jos ilmeneekin että uhri on valkoihoinen suomalainen. Tai tekijä tummaihoinen ei-suomalainen. Sitten on vaan syvä hiljaisuus, kunnes taas tapahtuu jotain.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nopeaaatomintaaa kirjoitti:

Että väkijoukkoon ajaminen johtui muulaisvihamielisyydestä, yhtään ei aikailtu tiedottamisessa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/3e259c39-338f-461a-b506-7d00e6a011b3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu