https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cfb31786-3d60-4502-83af-e9c2313f0714
Ruotsi on, tai siitä on tulossa, ebolamaa. Matkailijoita pitää kehottaa karttamaan matkustamista Ruotsiin.
Ruotsi on, tai siitä on tulossa, ebolamaa. Matkailijoita pitää kehottaa karttamaan matkustamista Ruotsiin.
Vastaukset 16
Vanhimmat
No nyt epäillään Ebolaa Uppsalan Yliopistollisensairaalan infektiolisten tautien ossatolla Burundista Ruotsiin kolmeviikkoa sitten palanneessa potilaassa. No tyyppi on jo kolme viikkoa vaellellut Ruotsissa, jos epäily vahvistetaan tänään alkaa kyllä kova jahti kenen kanssa tuo on ollut tekemisissä ja missä. Että silleen.
Se on selkeästi vaarallisempaa jos suomalainen käy ruotsissa kuin että 15 000 uusruotsalaista tulee suomeen. eiksje ?
No vitut ,minä en homonkieleä hånrellå en puhu koskaan en
Tästähän näkyy tehdyn jo aiemminkin aloituksia, vaikken yhtään näkynyt, kun itse aloitin viestiä kirjoittamaan. Olisivatkohan olleet tarkastuksessa nuo aiemmat aloitukset, eivätkä siksi näkyneet.
No mahtuuhan tänne, luullakseni.
No tuo Burundi on Kongon naapuri jossa Ebola leviää kapina alueella ja Uganda, Ruanda ja Tansania ovat hyvin lähellä myös joihin noita pakolaisia tulee Kongosta. Että silleen.
Madu toi ebolan ja zuvakit tuovat tippurin gambian tuliaisina.
#pienipalarakkautta
#unelma
#rikkaus
#kaksikielinen
ruotdi huri hurtinpoikå håmo inte osata talata suomi
Hyvää uuttavuotta venssoneille!
Tätä ei pidä uutisoida ettei kansa hermostu, yksittäistapaus.
Suomeen tuodaan tänä vuonna Kongolaisia kiintiöpakolaisia. Sitten kun ne alkaa käydä kelarahoilla Kongossa yhtä usein kuin somalit Somaliassa niin saamme ebolan kätevästi Suomeenkin.
No, sitä ei voi estää edes perussuomalaiset.
Joidenkin tutkimusten mukaan ebolavirus säilyy parantuneiden siemennesteessä jopa puoli vuotta.
Eihän Rinteet Espanjassa vaan saaneet ebolaa, vaikka keuhkokuumeesta puhuttiinkin?
Kivaa matkailua jätte
Ei ole ebolaa. Asia varmistettu. Nyt persuja harmittaa. Kannattiko vouhottaa keskeneräisestä asiasta. Missä järki!
Rasismikortilla PetosPersuKokoomussinKepuliikenyt = EK:n LAITON äärioikeistohallitus, jota veroparatiisikenraalien sotilasjuntta, johtaa New Yorkista ja Dubaista käsin, on MONINKERTAISTAMASSA ulkomaisen halpatyövoiman tuontia, ilmaisen suomalaisen orjatyövoiman tavoitteella.
https://blogit.kansanuutiset.fi/merkintoja-suomesta-ja-maailmasta/havittajakaupoissa-kenraalit-edustavat-myyjaa-ja-ostajaa/
Omakotitaloasujilta sotilasjuntta, ottaa kodit, eli talot, mökit, metsät, tilat pakkolunastukseen, kun ensin korottavat asumiskustannukset sellaisiksi, ettei tavallisilla pieni- ja keskituloisilla, ole niitä varaa maksaa.
Rasismikortilla OrpoSoiniSipiläKataisen kabinetti, neuvottelee jo Latvian, Romanian, Turkin, Puolan ja Irakin "rakennusmiesten" tuomisesta Suomeen, syrjäyttämään oman kansamme työttömät, syvemmälle työttömyyteen, köyhyyteen ja osattomuuteen.