Mopo pojat.

Saakohan poijat mitallit saulilta siitä mista ei saa keskustella?
1353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ansaitsisivat tekonsa perusteella .

Toisekseen lääkärit , hoitajat, pelastavat lähes päivittäin havainnoiden ja hoitaen ihmishenkiä. Niistä ei puhuta mitään eikä palomiehistä kun tuovat ihmisiä palavista autoista rakennuksista eri kiipeleistä pois varmasta kuolemasta. He saavat usein syytteitä hoitovirheistä ja haukkuja vain omaisilta . Näin ihminen toimii.

Hoitakaa ja auttakaa ihmisenne itse älkää soittako ambulanssia , haukkuko hoitajia hoidon tasosta,vaan hoitakaa läheisenne itse.

Äänestä
  • 7, 8, 11, ja 17 pistää kyllä miettimään jotta pitäiskö sokoksen kohdalle saada korotettu suojatie!

    Äänestä

Nuo muistisairaitten hoidosta vastaavat on saatava vastaamaan teoistaan oikeudessa.

Äänestä
  • No no! on hieman turhan jyrkkää tekstiä nyt.

    Äänestä

  • Miksi vahdit täällä jonkun kirjoituksia? Tuskin sinulla on koulutusta kenenkään lääkitystä mennä muuttamaan.

    Äänestä

  • Pascapylyväävartija kirjoitti:

    Miksi vahdit täällä jonkun kirjoituksia? Tuskin sinulla on koulutusta kenenkään lääkitystä mennä muuttamaan.

    Miksi vahdit täällä toisten kommentteja? Tuskin sinullakaan on koulutusta kenekään lääkitystä mennä muuttamaan?

    Äänestä

Valvira ja avi selvittää kuka palkitaan ja miten.

Äänestä

Mopopojat saivat muutaman kympin kun pelastivat vanhukset varmalta kuolemalta. Kiekon perässä luistelija sai hieman enemmän.

Äänestä
  • Mopoilijoiden tuntipalkka suoritetusta työajasta on parempi kuin jääkiekkoilijan...

    Äänestä

Valvira sulki hoitokodin Kristiinankaupungissa. Mistähän löytyy seuraava kohde?

Äänestä

Netti-ilkassa kysely vanhusten hoidosta. Kannattaa vastata.

Äänestä

Onneksi mopopojat pelastivat vanhukset pakkasesta. Muutoin olisi tutkittavana kaksi uutta kuolemantuottamusta jos näin ei olisi käynyt. AVI tutkii jokatapauksessa Alajärvenkin hoitopaikat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


DDR kirjoitti:

Saakohan poijat mitallit saulilta siitä mista ei saa keskustella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu