kun he haluavat parantaa palvelua, että kokeilkaa tällä palstalla pakollista oman nimen käyttöpakkoa.
Sitten nähtäisiin kuinka jyvät erottuisivat akanoista. Se tosin tarkoittaisi myös sitä, että rkp:läiset häipyisivät, koska he kirjoittavat tänne vain ja ainoastaan anonyyminä.
Sitten nähtäisiin kuinka jyvät erottuisivat akanoista. Se tosin tarkoittaisi myös sitä, että rkp:läiset häipyisivät, koska he kirjoittavat tänne vain ja ainoastaan anonyyminä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Rekisteröintipakko muuttaa keskustelun lakoniseksi virallisten totuuksien toisteluksi "kielikulttuuri on rikkaus" jne
Keskustelussa ei silloin ole enää asiapohjaista sisältöä, vaan on vain virallisia onttoja lauseita (vrt Facebook)
Syrjintä on se miksi ihmiset eivät voi esiintyä oikealla nimellä
Omalla nimellä ei kannata esiintyä syystä, että tällaisilla palstoilla on aina ihmisiä, jotka ovat oikeasti valmiita laatimaan jopa tappouhkauksia henkilöille, joiden tyyli ei miellytä. Joillekin ihmisille on yksinkertaisesti mahdotonta sietää edes sitä, että joku on eri mieltä jostakin asiasta. On lukuisia esimerkkejä olemassa julkisuuden henkilöistä, jotka ovat tuoneet mielipiteensä täysin asiallisesti esiin ja saanet tappouhkauksen (nimiä mainitsematta).
Här som debattörer redan hotas med att deras namn skall publiceras ?
Siinähän oli kyse eräästä rkp:läisestä häiriköstä, jonka asiattomia avauksia on paljon poistettu rkp:n palstalta. Tuollaisten nimet onkin hyvä paljastaa.
De aktiva är så obalanserande.
Kanske mindre spammande iallafall?
Oletko ehdottanut samaa persu-palstalle? Vai onko persu-palsta mielestäsi niin asiallinen, että siellä ei omia nimiä tarvitse käyttää?
Tuli sama mieleen. Miksi AP ehdotat oman nimen käyttöä juuri TÄLLE palstalle? Täällä on (onneksi) myös paljon asiallisia viestejä. Miksi et ehdota oman nimen käyttöä esim. puolueiden palstoille?
Minä en kannata pakollista rekisteröintiä, koska juuri sen avulla valta- eli svekomedia jakelee kieltoja!
Enligt alla aggressiva påhopp och hot mot svenskspråkiga så vore det livsfarligt.
Hos alla går inte hissen upp till översta våningen.
Te+vaan+olette+niin+surkeita+100%+pelkureita.
No, mitä mahtoi s24 tähän vastata? Miten perustelit asian?
Se olisi kaikkein paras ratkaisu.
Minulle sopisi.