Pakkasukko ja Lumityttö on totta!
Tästä todistavat pakkanen ja lumi. Myös laaja usko Pakkasukkoon ja Lumityttöön ovat todiste! Pakkasukko ja Lumityttö puhkuivat yksissä tuumin myös jääkaudet!
https://fi.wikipedia.org/wiki/Pakkasukko
Et voi kumota Pakkasukkoa!
Pakkanen todistaa Pakkasukosta
5
78
Vastaukset
- AteistiVaan
Huomaa, ettei tiede ole todistanut etteikö pakkasukkoa voisi olla olemassa! Tämä juuri on tieteellisen ajattelun ongelma, että lähdetään liikkeelle vääristä olettamuksista.
Jotkut väittävät, että pakkanen olisi joidenkin pienien hiukkasten (elektronien) vähäisempää liikettä, mutta kukaan ei ole koskaan edes nähnyt elektronia! Tästä huolimatta lämpöuskovaiset kuvittelevat, että pakkanen johtuisi elektroneista, vaikka me kaikki tiedämme, ettei kylmyyttä ja lämpöä voi olla ilman Pakkasukkoa, Kaikki todistaa Pakkasukosta!
Pohjimmiltaan Lämpöuskovaisetkin tietävät, että Pakkasukko on olemassa sillä he ovat tunteneet pakkasen ihollaan, mutta he haluavat kieltää Pakkasukon olemassaolon, koska haluavat mennä pakkasellla ulkona avopäin tai jopa minihameessa.
Jopa Kirja (Mummokuningatar ja Pakkasukko) todistaa, että Pakkasukko on olemassa sillä siinä lukee totuus:
”Pieni harmaa ukko siinä seisoi – tai oikeastaan tanssahteli koko ajan edestakas, harmaat pitkät hiukset ja parta kimalsivat kuin tuhansin timantein, ja kädessä hänellä oli valtava lasinkirkas nuija, jolla hän paukutteli linnan seinähirsiä. Kas, Pakkasukkohan se siinä.”
http://www.leminkirjava.fi/2011/02/mummokuningatar-ja-pakkasukko-satu-ja-piirroskuva/- cvbncv
Lämpöuskovaiset, eli apakkaistit huomaavat kyllä kuoltuaan, miten väärässä olivat, kun joutuvat ikuisiksi ajoiksi jääkylmään Ryssän Helvettiin tärisemään vilusta! Mutta myöhäistä on katua silloin! Herätkää ja ottakaa Lumityttö sydämeenne, tulkaa Pakkasukon lapsiksi, niin ette milloinkaan kärsi vilua, käyttäkää etsikkoaikanne, ennen kuin on myöhäistä!
Miksi pieru nousee taivasta kohden ?
- PierunVarjo
Koska pierussa on paljon metaania, joka on ilmaa kevyempi kaasu.
- OlemassaoloOnOlemassa
Kyöpeleitä ainakin on olemassa. Yksi niistä on rekkautunut tännekin. Onhan se ihan eri asia, kun tulee itse todistamaan itsestään kuin jos vaan muut todistavat, vaikka kuinkakin väkevästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011233Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282222- 371619
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510