Pakkanen todistaa Pakkasukosta

Pakkasukko ja Lumityttö on totta!
Tästä todistavat pakkanen ja lumi. Myös laaja usko Pakkasukkoon ja Lumityttöön ovat todiste! Pakkasukko ja Lumityttö puhkuivat yksissä tuumin myös jääkaudet!

https://fi.wikipedia.org/wiki/Pakkasukko

Et voi kumota Pakkasukkoa!

5

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AteistiVaan

      Huomaa, ettei tiede ole todistanut etteikö pakkasukkoa voisi olla olemassa! Tämä juuri on tieteellisen ajattelun ongelma, että lähdetään liikkeelle vääristä olettamuksista.

      Jotkut väittävät, että pakkanen olisi joidenkin pienien hiukkasten (elektronien) vähäisempää liikettä, mutta kukaan ei ole koskaan edes nähnyt elektronia! Tästä huolimatta lämpöuskovaiset kuvittelevat, että pakkanen johtuisi elektroneista, vaikka me kaikki tiedämme, ettei kylmyyttä ja lämpöä voi olla ilman Pakkasukkoa, Kaikki todistaa Pakkasukosta!

      Pohjimmiltaan Lämpöuskovaisetkin tietävät, että Pakkasukko on olemassa sillä he ovat tunteneet pakkasen ihollaan, mutta he haluavat kieltää Pakkasukon olemassaolon, koska haluavat mennä pakkasellla ulkona avopäin tai jopa minihameessa.

      Jopa Kirja (Mummokuningatar ja Pakkasukko) todistaa, että Pakkasukko on olemassa sillä siinä lukee totuus:
      ”Pieni harmaa ukko siinä seisoi – tai oikeastaan tanssahteli koko ajan edestakas, harmaat pitkät hiukset ja parta kimalsivat kuin tuhansin timantein, ja kädessä hänellä oli valtava lasinkirkas nuija, jolla hän paukutteli linnan seinähirsiä. Kas, Pakkasukkohan se siinä.”

      http://www.leminkirjava.fi/2011/02/mummokuningatar-ja-pakkasukko-satu-ja-piirroskuva/

      • cvbncv

        Lämpöuskovaiset, eli apakkaistit huomaavat kyllä kuoltuaan, miten väärässä olivat, kun joutuvat ikuisiksi ajoiksi jääkylmään Ryssän Helvettiin tärisemään vilusta! Mutta myöhäistä on katua silloin! Herätkää ja ottakaa Lumityttö sydämeenne, tulkaa Pakkasukon lapsiksi, niin ette milloinkaan kärsi vilua, käyttäkää etsikkoaikanne, ennen kuin on myöhäistä!


    • Miksi pieru nousee taivasta kohden ?

      • PierunVarjo

        Koska pierussa on paljon metaania, joka on ilmaa kevyempi kaasu.


    • OlemassaoloOnOlemassa

      Kyöpeleitä ainakin on olemassa. Yksi niistä on rekkautunut tännekin. Onhan se ihan eri asia, kun tulee itse todistamaan itsestään kuin jos vaan muut todistavat, vaikka kuinkakin väkevästi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      373
      2336
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      61
      1816
    3. 154
      1385
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1214
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1181
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      925
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      854
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      812
    9. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      783
    10. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      41
      777
    Aihe