Venäläiset tulee Suomeen tapattamaan itsensä

Ihme porukkaa nuo venäläiset. Tulevat tänne tapattamaan itsensä. Tänään kuoli 2 venäläistä, kun ajoivat Sodankylässä rekkaa päin. Viikko sitten 3 venakkoa tappoivat itsensä ajamalla Oulussa roska-autoa päin.
Mikä hinku niillä on tulla tänne? Kuolisivat siellä omassa maassaan.
Eikö se hapankaali ja pirtu riitäkkään ressukoille?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olikohan siellä tässä tuoreemmassa lähdetty rekan ohi laahustamaan jollakin Nissan Almeralla, vai??? Tuli totuus eli toinen rekka vastaan..............;/

Äänestä

Tie näytti siekllä aika kapealta ja jäiseltä kusiränniltä.

Äänestä

Huomenna saamme lukea uutisen, jossa Johan Bäckman kertoo rekan koukanneen venäläisauton eteen. Ihan noin niinku tahallaan.
Bäskmannin lausuntoa odotellessa

Äänestä

Ne ei osaa ajaa. Ei osaa paljoa muutakaan, mutta annetaan heidän yrittää.
Kun se vasemmistolainen (suomen vihervassari-sdp) systeemi halusi tuhota kaikki yritteliäät ja älyköt, jäljelle jäi vaan epäonnistujat ja tasapäinen lauma. Loput tapettiin siperiassa vankilassa.
Niin, Venäjällä menee 50-100 vuotta ennenkuin sieltä tulee uudestaan hitaasti osaamista ja fiksuja.
Siihen asti he vaan luistelevat autoillaan miten sattuu ja ikävyyksiä riittää.
Silti hyvä, että käyvät Suomessakin, koska näkevät muuta ja oppivat hitaasti tajuamaan muutakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryssykät kirjoitti:

Ihme porukkaa nuo venäläiset. Tulevat tänne tapattamaan itsensä. Tänään kuoli 2 venäläistä, kun ajoivat Sodankylässä rekkaa päin. Viikko sitten 3 venakkoa tappoivat itsensä ajamalla Oulussa roska-autoa päin.
Mikä hinku niillä on tulla tänne? Kuolisivat siellä omassa maassaan.
Eikö se hapankaali ja pirtu riitäkkään ressukoille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu