Muutan maalle, oma kansani asuu siellä. Pitäkää monikulttuuriset lähiönne!
Nyt riitti
NiinKele
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tervetuloa! Ei ole meidän kylällä edes yhtään mannea. Täällä on mukava olla.
Muutat ummikkona maalle siksi että tuomitset muut heidän ihonvärinsä perusteella, vaikka et tunne edes itseäsi, etkä katso peiliin ja korjaa ensin omia vikojasi.
Ei kyse ole niinkään ihonväristä, vaan tulijoitten uskonnosta ja sen mukana tulevista tavoista ja vaatimuksista. Tulijat asetetaan oman maan kansalaisia parempaan asemaan, kaikki on heille ilmaista. Islam ei kuulu sivistysmaihin, joiksi Suomikin ilmoittautuu kuuluvansa.
En muuta ummikkona, maalta olen kotoisin, lukion jälkeen lähdin 90-luvun lopulla yliopistoon "isolle" kirkolle. Asuin myös 5 vuotta ihan oikeassa kaupungissa (Lontoo) siellä viihdyin nuorena, mutta nyt kyllä maaseutu vetää puoleensa eniten.
vetäytymistaistelua kävivät , myös veteraanit aikoinaan.
Maalla asuvat jonkin ajan päästä enää omavaraiset tai rikkaat mikäli vihreiden utopia sähköautojen ja julkisen liikenteen suomesta vielä toteutuu.
Veikkaan että n. 20 vuotta niin maaseutu voimistuu. Esim. Helsinki muuttuu ghetto-alueeksi. Siellä ei asu kuin poliitikot ja muut yhteiskunnan loiset. Tuottavat työpaikat ei sinne sovi. Normaalin Suomalaisen on parempi asua maaseudulla.
Paljon mahdollista että maaseudulle on kohta tunkua, etätyötkin voi tehdä mistä tahansa minne nettiyhteys saadaan.
Ainakaan helsingissä ei kohta voi asua kuin friikit loistensa kanssa.
Ei ole enää sekään paikka kuin ennen, sivistynyt kaupunki. Ei mitään normaalia näy, meni minne päin kaupunkia tahansa.
Hyvä, lawjuu.
Omavaraisuus kyllä kiinnostaa, hakusessa onkin mökki jossa oma kaivo, vähän maata. Etätöitä jatkan toistaiseksi, katsotaan mikä tulevaisuudessa elättää... Ei ihonvärillä ole väliä, mutta ihmisen kuuluu päästä omaan kotiinsa, ilman että joku ahdistelee (suomalaiset urpot sentään uskovat kun sanoo "painu ******) jokainen eläköön niinkuin parhaaksi näkee, itse laitoin yksiöni myyntiin, rahaa pitäisi velan maksamisen jälkeen riittää mökkiin. Adjöö sukers!
Ja lisättäköön nyt vielä, että kaveripiirissä on kyllä ihan kaiken värisiä ihmisiä ja 9/10 maahanmuuttajasta käyttäytyy todella hyvin, mutta oma asuinalue on ainakin ghettoutumassa. Ei jaksa suunnitella kaikkia menojansa enään nurkissa notkuvien mukaan.
Maaseudulle vois perustaa reservaatteja, joissa sais suomalaiset elää lintukodossaan. Kukaan ei kohta enää viihdy kaupunkien lähiöissä näiden tulijoiden kanssa.
Liittykää "Oma kylä" puolueeseen, niin saatte asua ihan vain kaltaistenne kesken.
Hyvä menkää pois Itis on jo meidän.
Ei ole loputtomasti Itäkeskus teidän. Muutos on jo alkanut. Siihen tarvittiin vain muutama yksilö maahanmuuttajien joukosta, jotka teki teille kaikille karhunpalveluksen.
Kuka noissa seka sikö lähiöissä haluu asua, ei kukaan tervejärkinen, joka kulmalla laku tai mokkkorva vastas, kiitos ei.
muutta turkku tääl on rauhallista, mitä nyt vähän ammuskellaan