https://laitonlehti.net/2019/01/08/marco-de-wit-hairikoilta-herjoja-verisia-kuukautissuojia-yms-tunnista-kasiala/
Tekeeköhän SIPO mitään, kun ei ole kabineteissa huoraava puolue?
Tekeeköhän SIPO mitään, kun ei ole kabineteissa huoraava puolue?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sken propaganda osaston uutisia.
Kuten tuo allaoleva, Amerikassa kerätään Marcolle rahaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15518744/aerikassa-kerataan-skelle-rahaa-amerikan-rahaa
Ei ensimmäinen eikä viimeinen kerta kun vastaavilla "uutisilla" yritetään kerätä kannatusta. Nettilehden päätoimittajahan on saanut joskus vankilatuomionkin kun on satuillut liian sakeasti.
Että poliisin kuten muidenkin viranomaisten toiminta riippuu siitä, minkä puolueen poliitikko joutuu herjauksen/uhkauksen tms. kohteeksi.
Kuten myös se, miten viranomainen reagoi poliitikon lausumaan kärjekkääseen mielipiteeseen.
On jo todettua, että vaikkapa Halla-ahon saamat suorat uhkaukset tappamisella eivät herätä poliisia minkäänlaiseen toimintaan, mutta vaikkapa netissä kirjoitettu sekava örinä valmiudesta mennä vankilaan RKP:läisen poliitikon kimppuun käymisestä kiihottaa poliisin intensiiviseen ihmisjahtiin.
Verisien rättien postittaminen poliitikolle olisi vakavan poliisitutkinnan ja laajan uutisoinnin paikka. Mutta tällaista tapahtuisi oikeasti vain, jos poliitikko edustaisi jotakin monista korruption eduilla mässäilevistä hyvävelikerhoista. Jotkut Marcot tai Jussit eivät tuohon eliittiin kuulu.
Poliisitutkinnan saisi kyllä aiheutettua, jos lähettäisi Sipilälle kirjeen, johon piirtäisi tussilla punaisen verilammikon.
Poliisi tutkii varmasti jos jotain on tapahtunut.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15518744/aerikassa-kerataan-skelle-rahaa-amerikan-rahaa
Ihminen joka tehtailee rikosilmoituksia liukuhihnalta jättää sen nyt tekemättä.
Miksi?
Onko kirje marcon propaganda osaston kirjoittama joten siitä ei voi oikein rikosilmoitusta tehdä? Pelkkä striimi riittää?
Miten kirjekuori on noin siloinen vaikka mennyt postissa läpi sisältöineen? Ja yllättävän rennosti käsittelet "yököttävää lähetystä" ja pistät sen hyllylle pääsi viereen.
Ja postileima?
Pitääkö marco katsojia tyhminä ettemme ajattelisi omilla aivoilla ja huomaisi teatteria?
Tökerösti näyteltyä teatteria, ei Venla ehdokkuutta.
Käsiala tunnistettu! Marco de Wit itse kirjoittajana!
Ei ihme ettei Ske tunnu olevan kun rikollisia ja työttömiä ehdokkaina.
Todella ala-arvoista.