Alavuden tilaelementit Oy

Onko jollakin tarkempaa tietoa siitä, että meneekö luultavasti vai varmasti konkkaan ko. yritys? Yrityksen "lippulaivahanke" Konsulintorni on häijysti jäljessä aikataulusta ja firma ei pystynyt maksamaan edes vaivaista 17 000 euron korkoerää joulukuussa. Jos moisesta summasta ei suoriudu, niin itse veikkaan sitä, että varmasti kaatuu ko. pulju vielä tämän vuoden aikana.

Tämä myös varoituksena, että pysykäähän kaukana ko. lafkasta.
153668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kun katsoo ketkä ovat Oy:n pyörittäjiä niin ei ole varsinaisesti suuri ihme, että velat ja palkat jätetään maksamatta.

Äänestä

Ei+ole+tietoa+meneekö+vai+ei+mene+konkkaan.+Ehkä+se+tieto+ei+ole+täällä,+mutta+toivottavasti+pärjäävät.+Työpaikkoja+ainakin+tekivät+reippaasti.+Kyllä+se+on+Alavutelaisien+etu+että+pystyssä+pysyvät.+Pari+vuotta+takaisinpäin+Alavuden+työttömyys+12%+nyt+6%.+Ilman+tälläisiä+pelle+pelottomia+Alavus+ei+mene+eteenpäin.

Äänestä
  • En laskisi työpaikaksi velvoitetta, josta ei saa rahallista korvausta. Konkkaan se menee ja on käytännössä mennyt. Raha liikkuu ainoastaan omistajien suuntaan. Kuppaavat niin paljon kuin ehtivät. Meissä pohjalaisissa on se hyvä, että me osaamme kupata teiltä samperin savolaisilta kaiken mitä teillä ei edes ole. Eli avaajalle kysymys .. mitäs läksit? Huijaukset on hölmöjä varten ja taidat olla sellainen?

    Äänestä

Tuo tieto ei tosiaan ole näillä palstoilla. Harva uusi yritys tekee tulosta heti alkuun ja syitä jonkun kohteen valmistumisessa ja mahdollisesta myöhästymisestä voi olla monia, niin pitkä on tuo ketju, joka valmistuksen ja valmiin rakennuksen välillä on.
Näitä viisastelijoita ja "kaiken tietäviä" kyllä löytyy satuilemaan mitä sattuu.

Äänestä

Protestilista on surkuhupaisaa luettavaa.

Äänestä

Kuka / ketkä Ate:n omistaa?

Äänestä
  • Pitäisi kai kysyä ketkä vielä ovat mukana

    Äänestä

No ketä on mukana?

Äänestä
  • Seinäjoella asuva sähköurakoitsija otti pahasti takkiinsa kyseisestä hommasta.

    Äänestä

Ei kait ketään. Kaameaksi huiputukseksi saattaa tämä viritys vielä paljastua. Jaksamista heille, jotka nk. asunnoista ehtivät jotain maksamaan. Samoin lainoittajille, jotka tähän veivaukseen haksahtivat.

Äänestä
  • Näyttää kerrostalo Kirkkonummella nousevan. Onko joku jatkanut rakentamista vai jääkö tollaiseksi?

    Äänestä

Pohjanmaan käräjäoikeus asettanut konkurssiin 19.8.2019

Äänestä

Ullakko oli tämänkin takana?
Rakennus mi re myös?

Kaikki konkassa....

Äänestä

Lamminmökihän sen hoiti kuntoon. Joistain ei vaan oo toimitusjohtajiksi.

Äänestä

Elvis elää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


TietonJanoinen kirjoitti:

Onko jollakin tarkempaa tietoa siitä, että meneekö luultavasti vai varmasti konkkaan ko. yritys? Yrityksen "lippulaivahanke" Konsulintorni on häijysti jäljessä aikataulusta ja firma ei pystynyt maksamaan edes vaivaista 17 000 euron korkoerää joulukuussa. Jos moisesta summasta ei suoriudu, niin itse veikkaan sitä, että varmasti kaatuu ko. pulju vielä tämän vuoden aikana.

Tämä myös varoituksena, että pysykäähän kaukana ko. lafkasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu