Nahistelevat keskenään ja järjestävät erilaisia outoja katutapahtumia. Hyvin erikoista toimintaa vrt muihin puolueisiin.
Mikä porukka tämä SKE on?
outoatouhua
1358
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ihan asiallista väkeä. Niitä nyt vain demonisoidaan kun vauhtiin ovat päässeet.
Simolat jaarittelee ja carlussi ottaa keppanaa...
Melkoinen neiti- ja akkalauma oli pitämässä ainakin kokousta. Nähtävästi yhdelläkään näistä vatipäistä ei ole mitään käsitystä lainmukaisesta kokoustekniikasta. Ei ihmiihme, jos tuo peeloilu ei pääty käräjille. Jos yhdistyksen/puolueen johdossa on noin osaamatonta pelleporukkaa, kannattaa jättää kokonaan äänestämättä.
Todettiinkohan edes kokouksen alussa milloin kokous alkoi saati mikä on kokouksen laillisuus ja päätösvsltaisuus?! Melkoinen ADHD tumputtajien sakki liikkeellä, joka vie toiminnalta katu-uskottavuuden.
Lakia ei rikottu. Valehtelijat väittävät ja levittävät tuota väärää tietoa. Ja ilmeisen hyvällä menestyksellä. Ei mulla muuta.
Jo pelkästään kokoustallennetta noin 5 minuttia katsellessa voi todeta, että kokouksen laillisuutta ja päätösvaltaisuutta on vedätetty oikein kunnolla. Katsos, on olemassa kokoustekniikka, proseduuri, missä järjestyksessä kokoukset käydään läpi ja sitä varten on olemassa asialista. Turha tulla mussuttamaan, kun et näytä ymmärtävän edes perusasioita. Omapahan on ongelmanne, sillä omavaltaisten kokousten pitämisestä päätyy helposti käräjille ja yhdistys maksaa....
SKEn idea on kannatettava mutta porukka aatteen ympärillä näyttää vetävän liikaa puoleensa näitä adhd-juutumputtajia ja muita avohoidon tarpeessa olevia, jotka kehittelevät päissään fooliohattutarinoita. Myös ihmisten panettelu on sellainen asia, jota en hyväksy yhdeltkään toimijalta.
SKEn pelleporukka ei ole viläkään ymmärtänyt sitä vanhaa markkinoinnin pyhää sääntöä, jotta omaa tuotetta saa vapaasti mainostaa hyvällä maulla, mutta kilpailijan tuotetta ei arvostella. Ei se tee yhtäkään jannua sen isänmaallisemmaksi ja isänmaan ystäväksi, vaikka kuinka perseilee youtubessa ja kaduilla, jos ei ole oikeasti mitään sanottavaa tai sitten ette itse konkreettisesti tee asioille jotakin omalla esimerkillä. Kyllä maailmaam aina katteetona lätinää mahtuu etenkin, jos ei tarvitse nostaa edes sitä omaa persettä youtube-kameran edestä ja tehdä yhteiskunnan ja oman aatteen kannalta jotakin konkreettista.
Tiedoksi, että Suomessa on jo nyt monta paskaa puhuvaa puoluesopulia niin oikeistossa kuin vasemmistossakin, joten ei yksi SKE kesää tee, jos aktiviteettinne on pelkkää uhoamista.
Kiertäkää kaukaa jos näette tämän joukon kadulla. Pääsette johonkin youtubevideoon ja jos nimenne sanotte ja haastattelussa olette erimieltä Marco de Witin kanssa alkaa netissä halveksunta ja suvakiksi nimittely. Porukka maalittaa myös työtään tekeviä poliiseja. Sairasta sakkia.
Persujen kanssa niillä on ilmiriita myös. Tottakai se persuja harmittaa, kun samalla persujen kannattajat vähenevät.
Persut persuilee, siksi. Uskotko aikuisen oikeasti, että persut on tämän maan pelastus?
Korjaan. Samaa mieltä.
SKE = Suomen Kana Ensin.
SKE = Suomen Kasa Ensin.
ei mitää
Kylähulluja.
Amerikassa asti on marcon kannattajia, ettäs tiedätte.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15518744/aerikassa-kerataan-skelle-rahaa-amerikan-rahaa