Se mikä nousee, putoaa varmasti myöhemmin. Persujen kannatuksen kohdalla tämä on suorastaan luonnon laki.
Suurin lasku tulee joka kerta kun persut järjestelmällisesti pettävät äänestäjänsä.
Suurin lasku tulee joka kerta kun persut järjestelmällisesti pettävät äänestäjänsä.
Vastaukset 82
Vanhimmat
Ei ihme koska ne kannatavat porvarillisia arvoja kuten kepu ja kokoomuskin.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4017386-maksukatto-vastaan-vasta-683-eurossa-terveyskeskuskaynnin-hinta-jopa-kymmenkertaistuu
Menkääs ny kokoomusTrollaajat niide karvakäsienne tykö. Pitäkää niide kans "hauskaa", ettei niide tarvii mennä lapsia raiskaamaan.
PS luottaa siihen että samat idiuutit äänestää taas
Jokunen yksinkertainen persu vielä palvoo Halla-ahoa joka kykkii Brysselissä rahastamassa koska ei itsekään usko puolueeseensa.
Persujen järkiosasto siirtyi Soinin mukana sinisiin ja muut jäi Hallah-ahon äärisakkiin.
Siniset liittyköön reilusti kokoomukseen koska ensi eduskuntavaaleissa sinipersut katoavat puoluekartalta.
Sinipetturit tuhoaa kokoomuksen sisältäpäin.
Joten PerusSuomalaisten äänestäminen on kaikkein järkevintä.
Ei kannata jäädä SDP:n, kokoomuksen ja kepulaisten häviäjien puolelle.
Harmittaahan PS kannatuksen nousu monia. Tuon jokainen ymmärtää.
Mutta sikeäunisinkin on jo herännyt kalseaan todellisuuteen, joka Suomessa vallitsee. Nyt on viimeinen tilaisuus puuttua vielä asioiden kulkuun.
Äänestät kuitenkin kepua eli trollaat vaan.
Jatkuva hätä persujen nousevasta kannatuksesta on hyvä merkki. Jatkakaa vain.
Gallupeissa jotkut tahallaan pelleilevät sanomalla äänestävänsä persuja.
Sairaat raiskaukset nostavat persujen sairasta kannatusta.
Todella sairasta!
Onneksi mikään muu puolue ei ratsasta raiskauksilla ja toivo niitä!
Kuinka korkealle aloittaja ennustaa meidän kannatuksemme kohoavan?
Mitä viisastelet.
Laskuhan tulee aina joskus, ainakin mielipidemittauksissa, mutta myös vaaleissa. Nyt mielipidetiedusteluissa on nousua. Siksi kysyin.
Persut ja sinipersut lipovat porvarillisina puolueina kepu ja kokoomusta.
Kannatus nousuun ilman Soinia??Sataako nyt Halla-ahon laariin?
kulla saa aania paljo aania laarii saa oha-allah jussuf
Harmi, että persut on lopulta yhtä kädettömiä kuin muutkin vaihtoehdot maahanmuutossa.
Suuria puheita on, mutta teot osoittaa toista. Ei mulla muuta.
Hillotolppa vaan mielessä persuteilla.
Osuit naulankantaa. Sanoisin Mannermaata lainaten notta vaihtoon kaikki. Muuten tähän hulluuteen ei muutosta tula ja Suomelle käy Iranit.
On siinä naurussa pitelemistä, kun persuehdokkaiden naamat ilmestyy vaalimainoksiin.
tosi on https://www.flickr.com/photos/demarit/sets/72157664431883541
Ruotsidemokraatit+saivat+18+%+äänistä.+Täällä+Suomessa+PS+yltää+vähintään+samaan,+ylikin.
Ennustaa hevosmiesten tietotoimisto.
Suomessa vastaavaa paskaa ei onneksi nähdä.
Viime vaaleissa äänestin Persuja protestiksi nykymenolle, mutta koska Persun kusettivat äänestäjänsä, en äänestä tätä porukkaa enää jatkossa.
Tulevissa vaaleissa ei tule olemaan tällä tietoa yhtäkään varteen otettavaa puoluetta, jota voisi ajatella edes äänestävänsä. Kun katsoo, millä moraalilla nykyiset päättäjät toimivat, taidan äänestää ihan vittuillessani Kommareita. Enää paskemmaksi Suomessa nykymeno ei voi mennä, siitä jo nykyisen oikeisto- ja vasemmistoköpit ovat pitäneet huolen....
Ei Suomessa ole enää kommaunisteja koska SKDL lakkautettiin kun Neuvostoliitto romahti. Äänestän Vasemmistoliittoa koska niillä kaikkien aikojen paras puheenjohtaja nykyään.
Aloittajalle kohdistan tämän ensisijaisesti. Mitä enemmän matutetaan, sitä suurempi on kansallismielisten kannatus. Tämä on luonnonlaki. Näin käy Euroopassa suuressa mittakaavassa nyt tällä hetkellä. Tätä te punikit itkette nyt. Miksi sitten olette matutuksessa niin jääräpäisiä, että ette laita rajoja kontrolliin, ja matutusta kuriin? Miksi kannatatte GCM:ää joka tuhoaa maamme pitkälle edetessään? Teidän suuresta syystä kansallismieliset nousee ympäri Eurooppaa. Syyllinen löytyy kunhan vain katsotte peiliin.
Annan neuvon teille suvakeille. Alkakaa ajatella ensin suomalaisia sekä toimia oman kansan puolesta ensin, niin ei tarvita persuja eikä muita vastaavia. Tässä se on pähkinänkuoressa.
Persut ja sinipersut ovat molemmat porvarillsia puolueita aatemaailmaltaan.
Kuinka se tuohon mitä sanoin, liittyy? Jos haluatte ettei oikeistopuolueet nouse, toimikaa. Toimikaan suomalaisten etua ensin ajatellen, sitten vasta muiden. Teillä ei ole muuta vaihtoehtoa. Se on jokotai.
Siten että ei porvaripersut suomalaisten etuja aja kuin vaalipuheissa koska vaalien jälkeen niiden takki kääntyy.
Tuo ei pidä paikkaansa oikeiden persujen kohdalla. Soini on tekopersu. Jussi Laura Teuvo eivät ikinä ole kääntäneet näissä takkejaan. He ovat persujen kantavia voimia nyt. Persujen käyrä osoittaa vahvasti ylöspäin viimeaikaisten tapahtumien myötä. Jopa niin kovaa on persujen pelko, että Iltalehti sanoo suurimman uhkan maallemme olevan maahanmuuton. Tämä on tosi jonka isänmaalliset kansallismieliset ovat tienneet aina. Nyt vasta asian myöntää, ehkä pakosta ehkä ei, valtamediakin.
Mahtava uutinen.
Tämä hallitus ei ole pettänyt äänestäjiään, kaikki maksut ovat nouseet, ja kohta saamme kaikki siirtyä sähköautoihin/polkupyöriin.
Ei kai kukaan täysjärkinen edes äänestä Halla-ahon persuja???
Kaljakuppilan ukot menevät vipuun, kun eihän heillä ajatus ja järki enää juokse.
Mutta useampi ei kykene edes äänestämään, joutuisi olemaan suurinpiirtein selvänä sen hetken.
Meiltä menee äänet sinisille, järkevin puolue ja toiveena on nykyinen kokoonpano hallituksessa.
Turha toive. Alusta alkaen sinisten kannatus on ollut galluppien virhemarginaalissa. Siis todennäköisesti nolla.
Hyvähän se on nollakin (0), siihen ei moni pysty.
Soinin hillotolppa pelasti hallituksen. Hillotolpan tukupylväät ovat lahonneet ja rakennelma romahtaa vaaleissa.
Vasemmistoliiton trolli.
Soinin jatkosta päättää äänestäjät, eikä herra itse, niin kuin antaa ymmärtää, ainoa mihin riittää omat valtuudet on jättäytyä suosiolla pois vaaleista, jos sinne lähtee mukaan, saa mitä ansaitsee, näin se menee oikeasti, sopan keittää ja sen myös syö.
Halla-aho on saanut rauhallisella ja järkevällä argumentoinnilla perussuomalaisten kannatuksen nousuun.
Jos haluatte käytännön oppitunnin siitä mitä tarkoitan, niin katsokaa eilinen A-Talk areenasta.
https://areena.yle.fi/1-4584687#autoplay=true
Persu Halla-aho ei itsekään usko puolueeseensa koska lymyilee Brysselin lihapatojen ääressä mieluummin kuin puoluettaan johtaen Suomessa.
Kaikki muut puolueet on paskaa jauhavia populisteja paitsi PS jotka on realisteja.
Älä viitsi vitsailla.
Vitsiniekka siellä persulee. Homo idiootti.
C´mon, älä jaksa. Pantisteilta tippuu kaulin ensin - https://www.iltalehti.fi/fitnessvoimailu/a/783af577-beb6-4289-a0aa-11ffcdae4cd9
Niksi persut kannattavat ylikansallisten kivosyhtiöiden vaata toimintaa Suomessa. Eivät halua edes verottaa niiden kaivamista. Maansa myyjät.
Persut pettää aina.
Persut pettää joka kerta.
Huvittavaa tuo, miten nopeasti halla-aholaiset uhriutuivat myöhempien Sinisten loikatessa. Heillähän oli tarkoitus istua hallituksessa soinilaisten sijasta. Hillotolpalle teki siis kylmettyneidenkin mieli ja trauma puhkesi kun matka katkesi. Voei voei voei!
Totta.
Ei ole lähdössä laskuun vaan nousuun. Siitä pitää muiden puolueiden yletön mamutushalu huolen.
Sulla on vanhaa tietoa jo. Persujen käyrä lörpähti.
Mitä sanot siitä kun jopa Iltalehti yhtyy persujen näkemykseen että maahanmuutto on suurin uhka maallemme?
Linkki.
Joko Lindström tietää, että turvallisista EU-maista tulleet tyrmään ja palauttaa, valehtelevien poliitiikkojen turha vedota kansainvälisiin sopimuksiin koska toimivat niitä vastaan.
Asiaa.
Persut pettivät äänestäjänsä viime vaalien jälkeen joten ei ääni pettureille.
Ivan Puopolo joka on Mtv: n toimittaja, sanoo näin kolumnissaan:
”Ironista on, että Jussi Halla-Aho on sanonut samaa niin kauan kuin jaksan muistaa. Hän on ennustanut prikulleen, mitä tulee tapahtumaan ja miten.
Sen sijaan, että sormet taas työnnetään korviin, toistellaan tyhjiä mantroja ja heilutellaan rasismikorttia, kannattaisi katsoa faktoja. Totuuden hyväksyminen on parantumisen alku, etenkin kun sairaus on pikkutyttöjen raiskaamisen mahdollistama hyväuskoisuus.”
Persut pettää aina.
Persuissa ei ole ainoatakaan vakavasti otettavaa ehdokasta, kaikki sellaisia hunajatolpan kyttääjiä
Onhan Hakkarainen! Ja vaikkaTeuvo ei pääsekään enää jatkossa käsiksi hillotolppaan tipahdettuaan eduskunnasta, niin kyllä Teuvoa sen äitimuori jelppaa.
Hakkarainen menee eläkkeelle.
Totta.
Asiaa.
Demarit yllyttävät aseisiin kansallismielisiä vastaan?
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/377374-demarinuori-kehotti-aseelliseen-vastarintaan-nain-han-selittaa-twiittia?fbclid=IwAR2USSp_FlEWOs1QXO8FTN-A80Qhn3DKDB4XHzXqOJaUeYmXjBxrtnD4wug
Ei ole tuon kouhottajan mielipide SDP:n linjan mukainen joten turhaan trollaat kokoomuspersu.
Avoin iloitseminen eri keskustelupalstoilla Uuden-Seelannin 50 ihmistä tappaneesta terrori-iskusta ja sen äärioikeiston terrorismin hyväksyminen ei ehtinyt näkyä vielä viime kannatusmittauksessa.
Hyvä.
Ulkoministeri Soini sai tuta persujen tulevan vaalitappion pettymystä korsossa.
Näinpä.
Onneksi.
Hieno uutinen.
persut+pysyy+erossa+kaikesta+vastapuolen+rähinästä++SIIS+KAUKANA.
NÄYTTÄÄ+TULEVAN+KIERROKSIA+MYLLYYN+++MUUT+HALUAA+KAMPATA+MUSTAMAALATA++
LOKAAN+.
suuta+soikemmalla+ei+aivopieruja++kannata+mölytä.
siiheen+voimat+satsata++ÄÄNESTYS++SUUREEN+%+LUKUUN.
ensin+työ+sitten+juhlat+jotka+olemme+ANSAINNEET++SITTEN+TYÖN+UURASTUS+
PUHEET+TEOKSI+REHELLISELTÄ++POHJALTA.
Ei mitää tolkkua tekstissäsi ja miksi huudat. Emme ole kuuroja.
.............
Kerran on petetty ja raskaimman jälkeen. Sanotaan, ettei salama iske kahta kertaa samaan puuhun. Löysät on nyt vedetty pois. Soini ei enää sotke.
Totta.
Näillä mennään.
Fakta.