Oliko joku hyvä syy?
Miksi luutnantti ei käynyt kapteeniksi?
Utelias2019
1851
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kertokaa heti? Onko hyviä paljastuksia?
Luutnanttia ei voi muuttaa kapteeniksi koska siinä on se yliluutnantti välissä.
Jäikö kapteenikurssi kesken?
Kyllä korpraalin sotilasarvo olisi aivan riittävä vimpeliin, kun saisi pysymään edes täyden vuoden.Kyllä siellä järvikylis on tua kunnanjohtan pysyminen vaikijaa, ja viellä vaikijampa on sen saaminen. Nyt on lappajärvellä kunnan jotaja lähädös ,mistä uusi tilalle?
Kyllähän se kesken jäi!??
Miksi jäi kesken?
Tämä äijänkäppyrä ei pitkän täällä viihdy sehän selvä asia
Ei sitä muutamassa kuukaudessa ehdi opintoja suorittamaan.. varsinkaan päätökseensä.
Merimies ei täällä toista kesää ole. Saa joko kenkää persuuksiin tai ymmärtää itse lähteä.
Tai ostaa ison veneen ja nauttii lappajärvestä.
No onpas täällä taas kannustavaa keskustelua. Hohhoijaa. Hankkikaa nyt jotain oikeaa tekemistä itsellenne.
Viereisestä kreivikunnasta Alajärveltä myötähäpeän teidän juttuja. Yrittäkää nyt edes oll aihmisiksi kun saitte varmaankin kelpo kunnanjohtajan. Ottakaa opiksenne pöntöt miehen tavat jo ottakaa nuoren kaverin vinkeistä oppia . Oppia on semmoinen sana jota ei voi liikaa korostaa tekstienne perusteella.
Ei me sentäs käräjillä asti vielä olla...
Niin.
Ja miksi everstiluutnantti haluaa päivisin olla everstiluutnantti mutta öisin hän haluaisi olla luutnantti?
Ja miksi luutnantin sotilasura ei jatku kapteenikurssille
Pää ei kestä
Tämä jätkä mikä lie korpinjämät kauluksessa ei kaun Vimpelissä luuraa sen aikaa kuhan saa meriitin natsat siitä virasta sehän lähtee kuin satiainen pillusta
heheheheheheh satiainen hyppäsi naapurin tusssuun hehehheheehehhe korpinjämät laatoissa