Nyt sitä Vastuuta kehiin .

Sipilä (Kesk) Orpo (Kok) Soini (Siniset) nämä herrat ja puolueet vastuussa tänne päästämistään "pakolaisista" Julkinen Anteeksipyyntö pieni mutta tarpeellinen ele kansalle näin ensi alkuun.
8<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No nyt ILtasanomissa Mykkänen pohtii olisiko kansalaisuuden myöntämisen perusteissa ja poistamisessa tarkistamista. Mitä helvetin pohtimista siinä on, kun myöntämiselle asetetaan riittävän pitkä koe aika nuhteettomuuden toteamiseksi ja sen pikainen poistaminen rikoksiin syyllistyneiltä. Että silleen.

1Äänestä
  • Eduskuntavaalit laittaa pohtimaan, ei muu.

    Äänestä

Miksei kukaan lapsiuhrien vanhemmista ole tullut julkisuuteen kertomaan tapauksista? Onko virkavalta, tai valtiovalta vaimentanut heidät ja jos on, niin miten?

1Äänestä
  • VIhjailetko etti mitään ole edes tapahtunut tai kaikki on vanhempien syy

    Äänestä

  • justjoot kirjoitti:

    VIhjailetko etti mitään ole edes tapahtunut tai kaikki on vanhempien syy

    "VIhjailetko etti mitään ole edes tapahtunut tai kaikki on vanhempien syy"
    No en missään nimessä sellaista vihjaile!!!

    "Onko virkavalta, tai valtiovalta vaimentanut heidät ja jos on, niin miten?"
    Edelleenkin kysyn tuota samaa.

    Eikö itseäsi kummastuta?

    Äänestä

  • kummastuttaa kirjoitti:

    "VIhjailetko etti mitään ole edes tapahtunut tai kaikki on vanhempien syy"
    No en missään nimessä sellaista vihjaile!!!

    "Onko virkavalta, tai valtiovalta vaimentanut heidät ja jos on, niin miten?"
    Edelleenkin kysyn tuota samaa.

    Eikö itseäsi kummastuta?

    No ei kummastuta, mietihän nyt vähän! Jos lapsesi raiskataan niin tuletko lehtien sivulle heti huutelemaan että katsokaa nyt, tässä on lapseni ja mitä ne teki hänelle? Tuskin nämä ihmiset mitään "minä minä" tyyppejä on jotka ratsastaa iltapäivälehdillä.

    Toivottavasti ovat puolestaan sellaisia isäntiä että hoitaa nämä tukeutujat kuopan reunalle kaikessa hiljaisuudessa eikä heistä enää kuulla koskaan.

    Äänestä

Kyllä se Halla-aho on laatinut hallituksen maahanmuutto-ohjelma, mies on hiljaa kuin kusi sukassa.

Äänestä

Jos Rinne vahingossa valitaan Pääministeriksi samameno vaan yltyy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiautapuheet kirjoitti:

Sipilä (Kesk) Orpo (Kok) Soini (Siniset) nämä herrat ja puolueet vastuussa tänne päästämistään "pakolaisista" Julkinen Anteeksipyyntö pieni mutta tarpeellinen ele kansalle näin ensi alkuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu