Terve sisäilma haussa

Pihinä

Saako Kangasalta asunnon helposti? Mmissä kunnossa ovat kunnan vuokra-asunnot? Onko kohteita,jotka kannattaa ehdottomasti skipata? Kiitos etukäteen asiallisista vastauksista!

4

105

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pihinä

      Kangasalsn väkeä kiinostaa vain maahanmuutto..

    • Pihinä

      Onko kangasalan vuokra-asunnoissa huonokuntoisia asuntoja jotka kannattaa skipata sisäilman takia? On pakko löytää uusi asunto mutta toiseen homekämppään en halua muuttaa.

    • Pihinä

      Kävin lukemassa palstan juttuja.En haluakaan muuttaa sinne.Kiitos ei mulla muuta asiaa!

    • jotkutsaajotkutei

      Eipä tunnu saavan helposti. Haettiin kumppanin kanssa Kangasalan (silloiselta) kunnalta asuntoa 5 v, eikä meille kertaakaan tarjottu yhtään mitään. Sitten kun tuli ero, kumppanini joka oli töissä sai yksiön parissa kuukaudessa. Minäkin eräässä vaiheessa hain asuntoa, mutta jälleen ei mitään - en ole töissä, että ehkäpä siinä sitten se syy etten kelpaa asukkaaksi (huolimatta siitä että olen raitis ja kunnollinen, päivä- eikä yöaikaan elävä ihminen).

      Jostain kuullut juttua että vuokra-asunnoista päättävä taho jakelee kämpät kavereilleen.

      Tietty jos suostuu lähtemään Sahalahdelle, niin sitten kai asunnon voi vaikka saadakin.

      Kunto näissä taloissa lienee kai ihan ok? Tosin semmoistakin juttua netistä lukenut että huoltoyhtiö tekee mitä lystää, eli jos esim. viikonloppuna rikkoutuu vesiputki, niin korjaamaan tullaan vasta tiistaina.

      Joihinkin taloihin kuitenkin on keskitetty rähiseviä juoppoja, en tiedä kuinka ammoisina aikoina ovat onnistuneet kämppänsä saamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3603
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2244
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1629
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1586
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      82
      1297
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe