Joko Mykkäsen Irak delegaatio on täällä?

Saadaan kaikki pään roikottajat pysymään suomessa.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mihin se Katainen hävisi ykkösaamusta

onko sillä sanottavaa 2015 osalta?

Äänestä
  • Jäi "jumiin" lentokentälle tai sitten pakeni taas Suomesta

    Äänestä

  • Jäi.jumiin kirjoitti:

    Jäi "jumiin" lentokentälle tai sitten pakeni taas Suomesta

    Vai painaako vastuu maahanmuuttoasioissa?

    Äänestä

  • kysynvaankokkeskusta kirjoitti:

    Vai painaako vastuu maahanmuuttoasioissa?

    Mikä tahansa "vastuu" ja Käteinen katoaa pimeyteen hippulat vinkuen

    Äänestä

Voisko Mykkänen sanoa miten kaikki mamuraiskaajat sattuivat tulemaan Ouluun?

Äänestä

Odotan uusia gallup-tuloksia, niin mieletön , ennennäkemätön jytky on tulossa.

Kaikkosta lainaten: "ei ne selittämällä parane"

Äänestä

Stalin on sanonut Amerikasta, että:" se on kuin elävä ruumis, jonka koossa pitävät organismit ovat: isänmaallisuus, moraali ja hengellinen elämä. Jos onnistumme vähentämään näiden vaikutusta hajoaa se sisältäpäin".
Kommareilla on sama agenda menossa muuallakin, tosin he haluavat käyttää toteuttamisessa nimiä, jotka ovat paremmin hyväksyttävissä, kuin kommunismi. He käyttävät sellaisia nimiä kehityksessä kuin progressiivismi, liberalismi ja demokratia.
Toimintatapoihin kuuluu isänmaallisuuden painaminen ja vähentäminen tuottamalla maahan ulkomaalaisia sekoittamaan kansamme omaleimaisuutta. Uskontoa vastaan hyökätään hyväksyttämällä Raamatun vastaisia oppeja yhteiskunnassa. Moraalia heikennetään syöttämällä seksistisiä ajattelutapoja massaviestimissä. Homoutta yritetään samankaltaistaa normaalin perhemallin rinnalle tasa-arvon nimissä.
Nämä piilokommari liberaalipoliitikot tunnistaa, vaikka bongaamalla pridekulkueeseen osallistuvia.

Äänestä
  • Vapaavuorihan siellä ylpeyskulkueessa kekkuloi muiden "edistyksellisten" kanssa. Vapaavuori on sanonut, että valtion ydintoimintoihin ei kuulu omistajuus yrityksissä. Sehän se tukeekin maamme yrittäjyyttä, kun esim. sähkönsiirto kustannukset nousevat carunan kaltaisia yrityksiä ulkomaisille yrityksille myymällä.
    Sellaista se globaalikommarius teettää.

    Äänestä

Mykkäsen kädet tahriintuu viattomien verestä, kun hän ei itse noudata ja vaadi noudatettavaksi Suomen lakeja.
Mykkänen voisi jo nyt voimassa olevien lakien mukaan poistaa tai ainakin pidättää kaikki maassa laittomasti oleskelevat ulkomaalaiset. Tähän ei tarvita mitää muuta kuin lain noudattamista. Toinen asia joka on jo kunnossa on laittomien maassa olevien suojelijoiden rankaiseminen kuten laki siihen jo nyt antaa mahdollisuuden.
Mykkänen piiloutuu koko ajan uusien lakien odotuksen taakse, eikä halua itse noudattaa jo nyt olemassa olevia lakeja.
Olisi perustteltua, että uhrien omaiset haastaisivat sisäministeri Mykkäsen valtakunan oikeuteen virkavelvollisuuden laiminyönnistä aiheutuneiden rikosten syntymisestä.
Mutta eihän Mykkänen voi tehdä asialle mitään kun Petteri Orvon vaimo saa pakolaisbisneksestä tulonsa.
Kyllä Kokoomuksella on asiasta ihan yhtä suuri vastuu kuin pakolaisia hyysäävällä Sipilälläkin.
Jos tahtoa olisi niin jo huomenna suomen poliisi ottaisi kiinni laittomasti maassa olevia ja toimittaisi heidät säilöön kunnes palautus on mahdollista. Mutta kun nimenomaan Suomen hallitus haluaa, että suomalaiset elävät nyt jatkuvassa pelossa maassa olevien rikollisjoukkojen vuoksi niin mitään ei tapahtu asian hyväksi.

Äänestä

Miksi Mykkänen haluaa leireiltä raijata Suomeen köyhimmät ja sairaimmat? Nytkin terveydenhoito tukossa. Kansaneläkkeitä leikataan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kjjhhhg kirjoitti:

Saadaan kaikki pään roikottajat pysymään suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu