Homo Erectus löydetty elävänä Brasiliasta

Laitapa google-hakuun hakusanoiksi: 'homo erectus found alive in brazil', niin näet mielenkiintoisen videon ilmeisesti mikrokefaliaa sairastavasta miehestä. Odottakaapa kun tämän miehen luut aikanaan löydetään niin kyllähän evoluutiouskovaiset taas juhlivat, koska vihdoinkin välimuoto ihmisen ja apinan välillä on löydetty!

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimi_Ja_Merkki_EiKirj

      Laita googleen haku mistä vain mitä päähän pälkähtää, vaikkapa "King Kong vastaan 80-metrinen jättiläispython" tai "megalodon syö valtamerilaivan" tai "katso ihmeellinen video: mies, jolla on kaksi päätä!" tai vaikkapa "velociraptor-lauma syö brontosauruksen" niin aika hyvällä todennäköisyydellä sieltä tulee jokin osuma Youtubesta, mahdollisesti jostakin tietokonepelistä otettua videosieppausta.

      Normaali-ihmiselle se osoittaa vain sen, että netti on täynnä kaikenlaista paskaa, asiantila jota sinäkin innokkaasti yrität edesauttaa. Mutta koska et ole normaali, sinulle se on todiste satuolennosta, jota ei oikeasti ole olemassa. Tämän satuolennon nimi on "evoluutiouskovainen."

    • Taisit unohtaa, että mikrokefalia on pienipäisyyttä ja pieniaivoisuutta aiheuttava kehityksellinen häiriö, jonka voi aiheuttaa mm. zika-virus. Nyt puhutaan siis havainnoidusta pienipäisyydestä ja sen syistä. Pidätkö mahdolllisena, että mikrokefaliaan on voinut sairastua ihmisiä viimeisen 6000 vuoden aikana?

      • Nimi_Ja_Merkki_EiKirj

        Tietysti tunnettuun ja dokumentoituun kehityshäiriöön on sairastunut suuri määrä ihmisiä viimeisen 6000 vuoden aikana. Mitä hemmetin tekemistä sillä on sen kanssa, että sinä olet nettiin paskaa suoltava idiootti samoin kuin löytämäsi clickbait-videon otsikoija ja evoluutiouskovainen on satuolento mielikuvituksestasi?


      • "Pidätkö mahdolllisena, että mikrokefaliaan on voinut sairastua ihmisiä viimeisen 6000 vuoden aikana? "

        Totta kai on sairastunut. Mikrokefalia on kuitenkin eri asia kuin Homo erectus. Haku 'homo erectus found alive in brazil' antaa muutaman osuman yhteen hämäräperäiseen videoon. Haku ja tulos on pääasiassa vain sinulle itsellesi häpeällinen, kuinka alas ihminen voikaan vajota.


      • HeidelbergistäHuomenta

        Pienipäisyys oli vain yksi ominaisuus, joka erotti erectuksen nykyihmisesta. Mikrokefalia ei mitenkään selitä muita ominaisuuksia. Entä olivatko nedut vesipäitä, kun niillä oli keskimäärin saiensia isommat aivot?


      • AlleArvostelun
        Munuaistutkija kirjoitti:

        "Pidätkö mahdolllisena, että mikrokefaliaan on voinut sairastua ihmisiä viimeisen 6000 vuoden aikana? "

        Totta kai on sairastunut. Mikrokefalia on kuitenkin eri asia kuin Homo erectus. Haku 'homo erectus found alive in brazil' antaa muutaman osuman yhteen hämäräperäiseen videoon. Haku ja tulos on pääasiassa vain sinulle itsellesi häpeällinen, kuinka alas ihminen voikaan vajota.

        "Haku ja tulos on pääasiassa vain sinulle itsellesi häpeällinen, kuinka alas ihminen voikaan vajota. "

        Onhan se nähty jo tiedeviikon yhteydessä. Eväät on syöty ajat sitten, mutta saarnaaminen jatkuu.
        Kuten Juice lauloi: "Rima pysyy paikoillaan, kun riman alittaa"


    • "Geneettinen eli primaarinen pienipäisyys on peittyvästi periytyvä ominaisuus: se ilmenee vain lapsessa, joka on saanut siihen liittyvän geenivirheen molemmilta vanhemmiltaan. "

      lienee siis yleistä tiukan uskonnollisen ryhmäkurin lahkoissa?

      rot jaksaa hauskuuttaa älyttömillä töräyksillään, ja kummasti pokka pitää että parodia ei paista räikeästi läpi ja joku voisi luulla että olet tosissasi näiden eriskummallisten höpinöidesi kanssa.

    • Mikrokefalia on myös sisäsiittoisuuden aiheuttama geneettinen sairaus. Kirjassaan 'Contested bones' John Sanford ja Chris Rupe ovat olleet oikeassa väittäessään, että Homo erectukseksi väitetty ihmisen 'esi-isä' oli itseasiassa erilleen joutuneen populaatiopullonkaulaan ajautuneen ihmisheimon jäsen, joka oli sairastunut mikrokefaliaan.

      https://www.babygaga.com/15-messed-up-consequences-when-families-procreate/

      • HeikotOnEväät

        Ja neandertalin ihminen oli Napoleonin käymästä sodasta palannut vääräsäärinen päänsärystä kärsinyt kasakka, joka oli ryöminyt korkealla sijainneeseen luolaan kuolemaan. Sitä ennen hän oli riisunut varusteensa, kun siistä ei löytynyt merkkiäkään. Näinhän ihan professoritason uskovainen mies selitti ensimmäisen nedun fossiililöytöä.

        Moniko antropologi uskoo tuon selityksen?


    • Luucifer

      Vastaappa sinä Tomi vihdoin kysymykseen, että missä, miten ja milloin kohtasit Jeesus Nasaretilaisen?

      • fxdxxcvcvcv

        Jesse nusas sitä ahteriin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      60
      3026
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      136
      2184
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1808
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      164
      1435
    5. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1366
    6. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1351
    7. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      83
      1316
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1132
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1100
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1038
    Aihe