Muista kun äänestät

Turva11

Annatko äänesi uhreille vai rikollisille. Turvallisuus on aina tärkein asia. Jokainen meistä on vastuussa koska voimme valinnoillamme vaikuttaa. Tällä hetkellä olemme kansana syyllisiä mm. Oulun tapaukseen. Jatkammeko samaa rataa. Muista kun äänestät.

9

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 449

      Suomen kokoomus on ollut puolue, joka on ajanut maahanmuuttoa, tavoitteena 1,8 miljoonaa maahanmuttajaa vuoteen 2020 mennessä. Utopinen ajatus vuonna 2008 oli, että Suomessa olisi tänä päivänä työvoimapula.

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000001571298.html

      Siihen ei kai uskonut kukaan muu kuin asiasta puhuneet poliitikot.
      kokoomuksen keulahahmona oli tuolloin Jyrki Katainen, hän ei ole enää puolueessa virheistään vastaamassa, samoin kuin ei ole enää Alexande Stubb omista virheistään vastaamassa. Kokoomus etenee tavoitteesaan ja johdossa on aina uusi puhdas puheenjohtaja. Orpo ei halunnut Ruotsin rajan yli tulleita palautettavaksi, vaikka se olisi ollut mahdollista.

      Keskusta ajaa samaa asiaa kuin kokoomus, liike-elämän osaajana Pääministeri Sipilä hallitsee myös markkinoinnin. Tässä linkki kansainväliseen kutsuun lähi-idän päivälehdessä
      'We should all ask ourselves how we can help,' PM Juha Sipila says

      https://www.aljazeera.com/news/2015/09/finnish-pm-offers-home-asylum-seekers-150905110149687.html

      Itse muistan ainakin, että en äänestä Kepua, enkä Kokoomusta.

    • KokoomusMyyrä

      Naton aihettamat sodat ajoi pakolaiset suomeen ja eu mielistelyn takia ne päästettiin rajan yli ja kokoomus on mielistelyn kärkipuolue suomessa. Vaalien alla esiin nostetut ulkomaalaisten seksirikokset kuitenkin on kokoomustaustaisen median pyrkimys persujen kannatuksen nostoon että kokoomus voisi jatkaa myyräntyötään myös seuraavassa hallituksessa.

      • perkok

        Totta. Kokoomus ja persut ovat Suomen kansan ykkösviholliset.


    • TotuusVeritas

      Erittäin hauska kuulla ehdokkaiden kantoja ilmastonmuutokseen ja muihin aikamme suuriin kysymyksiin.

    • NewAgeeko
    • TietoVeritas

      Esperi Caren johtaja nosti 12 miljoonaa euroa tuloja vuosien varrella...

    • TotuusVeritas
    • TietoVeritas
    • Tötterström

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      152
      4071
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      401
      3164
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2088
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1748
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1158
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1003
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      995
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      901
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      52
      872
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      859
    Aihe