Kiitos, Persut!

Ilman teidän läsnäoloanne ja muiden puolueiden valtavaa pelkoa vaalimenestyksestänne ei eduskunnassa nyt käytävää keskustelua seksuaalirikosten kovemmista rangaistuksista olisi koskaan käyty!
Näin se politiikka toimii vaikka puolue ei olisi edes hallituksessa.
8<50
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Persun pelko on viisauden alku

2Äänestä

Juuri näin pitää ajatella äänestäessään. Ei tavoite ole napinpainajana oleminen, jollekin puolue ryhmittymälle. On parempi olla oppositiossa suurella edustaja määrällä, ja päästä vaikuttamaan silloin, kun hallituksella menee suksen ristiin. Se kun on täysin varmaa, ettei esim. kokoomus ja sdp tule toimeen keskenään kovin pitkää aikaa. Rakoilu alkaa ainakin siinä vaiheessa, kun kannatus alkaa tippumaan väärien päätösten myötä.

2Äänestä
  • Samaa mieltä kanssasi. Vaikka Perussuomalaisia ei hallitukseen huolittaisi, niin se on tärkeä että saamme heitä mahdollisemman paljon eduskuntaan. Oppositiossa saa paremmin sanottavansa sanottua niinkuin itse asiat näkee, ei tarvita mitään muiden puolueiden suostumusta siihen mitä sanoo. Ei muuta kuin äänestetään mahdollisimman suuri porukka Perussuomalaisia eduskuntaan ja katsotaan sitten mihin se riittää. Tsemppiä meille Suomen ja suomalaisten asioista huolissaan oleville.

    2Äänestä

Kunhan+vaalit+on+ohi+niin+EKokoomus+siirtyy+takaisin+päiväjärjestykseen+eli+tuomaan+maahan+1.8+miljoonaa+mamua+jotka+työllistetään+siten+että+veronmaksaja+maksaa+70%+heidän+palkastaan+omistajien+tileille+Bahamalle.

Äänestä

KIITOS PERSUT!! KIITOS ETTÄ OLETTE OLEMASSA. JUMALAN SIUNAUSTA TEILLE

4Äänestä
  • Pedofiiliprofeetan sodankultti on selkeästi perkeleestä, ehkäpä persut tosiaan on taivaan voima.

    2Äänestä

Kiitos junekselle ja vaihtoehto medioille ettei tätä tapausta onnistuttu salaamaan jos tästä seuraisi jotain hyvää ja lapset saisivat kulkea ilman pelkoa?

2Äänestä

eerolahan tuo tais olla ainut jolla ees jotain kokemusta oli.heistä.ja tosiaan ku ovat ihan kämpissä mikähä missäkin.voe venäjäkään ei taida nyt SUOMELLE "pärjätä".on se oma kansa kohta ihan ruokajonossa kaikki!manit on vähissä SUOMALAISILTA tulijat.MUT karhu lyö VIELÄ kämmentään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


NäinSeOn kirjoitti:

Ilman teidän läsnäoloanne ja muiden puolueiden valtavaa pelkoa vaalimenestyksestänne ei eduskunnassa nyt käytävää keskustelua seksuaalirikosten kovemmista rangaistuksista olisi koskaan käyty!
Näin se politiikka toimii vaikka puolue ei olisi edes hallituksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu