Säätietojen mukaan ensi yönä alkaa lumimyrsky

joka vaikeuttaa myös aamulla liikennettä lumentulon takia Etelä-Suomessa ja Hämeessä. Lunta tulee jopa 20 cm lisää. Kävin tänään kävellen kaupassa (6 kilsaa edestakaisin) koska huomenna en halua mennä lumeen kompuroimaan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

IS: "Lumentulon pohjoisraja kulkee todennäköisesti linjaa Turku-Lahti, vaikka roippeita voi tulla myös linjalle Pori-Tampere-Mikkeli."

Äänestä

Etelä-Suomessa paistaa nyt aurinko ja se lämmittää ikkunalasin läpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lfuw kirjoitti:

joka vaikeuttaa myös aamulla liikennettä lumentulon takia Etelä-Suomessa ja Hämeessä. Lunta tulee jopa 20 cm lisää. Kävin tänään kävellen kaupassa (6 kilsaa edestakaisin) koska huomenna en halua mennä lumeen kompuroimaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu