10.000e ei tunnu missään Tuomioja

Politiikassa olon aikana on hyötynyt miljoonia, voi lupailla myyräntyöstä murusia.
lista on syytä julkaista tai poliittinen paine sen joka tapauksessa tuo esiin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mutta vilkaise milloin lista julkistetaan ?

Ja julkistetaanko sitä ollenkaan alkuperäisessä muodossaan "kopion oikeaksi todistajat" kun on aika hoitanut ja euron rahalla saa monen moista listaa.

Toisaalta jo alkuasettelukin on melkoinen kuten entisvanhaan "puukkotappelussa".
Hipasusta ei oteta on hyvä mentaliteetti ja sehän poikii taas menestyskirjan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaalitlähestyy kirjoitti:

Politiikassa olon aikana on hyötynyt miljoonia, voi lupailla myyräntyöstä murusia.
lista on syytä julkaista tai poliittinen paine sen joka tapauksessa tuo esiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu