pikkutyttöjä Oulussa taas uusi tapaus.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Miehet-jahtasivat-15-vuotiasta-Nellia-kotiin-asti-koululaistytto-pakeni-henkensa-edesta
https://www.seiska.fi/Uutiset/Miehet-jahtasivat-15-vuotiasta-Nellia-kotiin-asti-koululaistytto-pakeni-henkensa-edesta
Vastaukset 32
Vanhimmat
Mitä minä kerron lapsille, byääääääääääääääääääää.
minua itkettää.
Onko niin ettei matuille löydy mitään kuria eikä lakia ?
Miksi pitäisi?
Ovat tulleet kutsuttuna, ovat saaneet käsityksen omasta paremmuudestaan, saavat asunnot, koulutuspaikat, työpaikat(jos haluavat), lääkäripalvelut jne...
susi matujakin paras katsella hiusristikon läpi ja. . #pam#.
Tee näin kun kohtaat pedon https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/era/artikkeli-1.362954
Voi vittu kun olis entisajat niin olis kansa kaduilla ja mamut häädetty helvettiin täältä.
maahanmuuttoa sanotaan Kokoomuksesta ja taitaa olla touhussa niitä Orpon Ruotsista Suomeen hakemia tekijöitä.
Petteri, Juha ja Timo järjestivät työille jännitystä, kiitos kuuluu heille!
ettei vaan olisi niin .....
ei tytöllä sitten sattunut puhelinta olemaan että olisi soittanut vastaan tulemaan, tai polliisille, noh taitaa Oulun matupolliiseille turha soittaa!
samaa miekii mietin. olis soittanu kotiin. joku olis tullu vastaan, jotain kättä pidempää mukana.
Olin kerran menossa keskustaan kun samaan bussiin tuli kaksi outoa ulkomaalaista. Ne istuivat takanani koko matkan ja tuijottivat selkääni ja puhuivat oudolla kielellä minusta. Kun bussi oli pääteasemalla niin nousin kiireesti pois bussista, ja kun vilkaisin taakseni niin ne ulkomaalaisetkin tulivat jäljestäni bussista ulos. Juoksin lähimpään pubiin ja join peljästyksissäni viisi isoa olutta ennenkuin sydämenlyöntini tasaantui. Mitä olisi tapahtunutkaan jos en olisi ollut niin nopea?
Olisit säästänyt kaljarahat?
Pyysivätkö ja houkuttelivatko ensin tulemaan mukaansa ennen kuin tulivat samaan bussiin, kuten tuolle alaikäiselle tytölle tapahtui vai pyysikö kuljettaja siirtymään istumaan bussissa taaemmas, kun mädäntyneen sillin haju häiritsi keskittymistä ajamiseen?
Tämä on vihervasemmiston UNELMA!
Ja suomalaiset maksaa tämän kaiken...
No Seiska ei nyt ole tiedonlähteenä mikään luotettava, koko lehtihän on vitsi. En panisi paljon arvoa tai luottoa tuohon Nellin tarinaan.
Viiden uutisissa oli, että mantuja on saatava tuhansia lisää paikkaamaan työvoimapulamme kun oma kansamme ei keskenään lisäänny.
Juu, matut hoitaa sen lisääntymisen aina alaasteisista eteenpäin jne...
Kuuden uutisissa, sitten olikin selvittämässä tätä pulmaa Intialainen.
eikä irakilainen tai somali.
Sitä vaan kun ainakaan somaleita kiinnosta muu kuin ostareilla vetelehtiminen.
Alkaa olla oulussa ihan uusi normaali.
Ikävä kyllä.
Sääli Suomen lapsia, mutta eihän näitä lapsiin sekaantuneita suvakkien kullannuppuja saa arvostella. Joka lähestyy hiukankaan totuutta, Halla-aho, niin ei muuta kuin sulku päälle. Se on sitä nykyajan Talvisodan henkeä.
Aika kauaksi menivät jos tyttö asui 30km päässä Oulusta. Ilmeisesti nämä raiskarit asuivat samalla seudella kuin tyttö, tuskin muutoin olisivat matkustaneet bussissa 30km tietämättä mihin menevät.
Löydätkö jotain logiikkaa aikuisten miesten raiskauksiin saati joukkoraiskauksiin? Oletatko heidän logiikkaan kuuluvan, jos ei kilometrin säteeltä tai 10min. aikana?!
Tyttö toimi aivan oikein alusta lähtien. Olisiko pitänyt heilutella avainnippua.
Eivätkö munattomat suomalaiset miehet saa noita muslimeja hengiltä?
Mutta kuka haluaa esim. elinkautisen kun olisi syyllisten päättäjien asia istua se, ketkäs kusipäät ne tämän tilanteen tänne tietoisesti järjestivätkään?
Nuoren tytön isänä tuntuu pahalta tämä vasemmistolainen Suomen tuhoaminen
Näitä samoja jätkiä kyydittiin päiväkoteihin tutustumaan
yhteiskunnan tukeman projektin avulla...miten sairasta...
Toivottavasti oululaiset puolustavat tyttäriään.
jos lasta ahdistellaan, siitä ilmoitetetaan poliisille eikä Seiskaan. Tuota tarinaa en usko todeksi alkuunkaan, se on kuin Karkkilan pikkutytön tarina. Hänet vietiin hiljaisesta lähiöstä kaupungintalon pihalle raiskattavaksi, siellä potki ja pelastui, soitti vielä 112. Tytöllä oli kanttia, kun piti vanhemmille selittää, miten on ollut keskustassa seikkailemassa.
tämä oulun tyttö asuu 30 km oulun keskustasta. MIstä mamumiehet arvasivat kuljettajalle maksaa niin pitkälle matkan, tyttö ehkä kulki itse matkalipulla. tuossa jutussa ei ole järjen häivää, mutta eihän se seiskassa olisi, jos se olisi totta.
Oululainen isä ei mitään piittaa, kun tytär on tupakan/viinan ostossa, sitten kun saa mamumiehen kiinni, menee juomaan oman kertomuksensa mukaan. Tyttärestä taas mmitään väliä, olkoon missä on.
OUlusta kotoisin oleva Ritva PUolakka uuden Suomen blogeissa kiitteli, "kiitos raiskatut tytöt. " Tuli vähän outo olo, eihän jotkut oulun lporukat, en sano nimiä, esim , tää isä mukana, ihan tarkoituksella uhranneet tyttäriään, jotta saavat mamuvastaisuuden lehahtamaan.
Bemarilla saa tyttöä hyvin kierrätettyä tarvitseville.