Onko kenelläkään tietoa montako sataatuhatta uskonveljeä saudiarabia on ottanut huomaansa . Sehän on siinä lähellä ja heillä on rahaa yli oman tarpeen , kotoutuskin sinne on tietenkin helpompaa kuin tänne kauas vieraaseen ja tympeään eurooppaan ?
Että montako ?
Että montako ?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei yhtään vaikka maassa on N 4,5 miljoonaa vieras työläistä
Saudi-Arabia on ottanut vastaan 561 pakolaista, Kuwait 614, Qatar 133, Bahrain 311, Oman 151 ja Emiraatit 417. Kyseiset rikkaat islamivaltiot ovat ottaneet yhteensä vähemmän kuin esm. Suomi.
Muslimeilta ei vaadita vastuunkantoa, sensijaan Saudi-Arabia liittolaisineen ei joudu vastuuseen Jmenissä aiheuttamiinsa tuhoihin.
saudi-arabia lukeutuu terroristi järjestö isisin suurimpiin rahoittajiin.
On ne hankalia nuo turvapaikka-asiat .
Onkohan euroopalla joku ihmeellinen kollektiivinen huono omatunto johtuen siirtomaa-ajasta vai mikä helvetin joukkopsykoosi meitä ajaa .