Pyrynen ollut päivä, on saanut lumitöitä puskea! Nyt saunaan ja klo 21 katsomaan kevyttä viihdeohjelmaa. Kyllä sitten varmaan nukuttaa, tai v....taa!
A-talk ykkösellä tänään
Kalleee
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kaikki muut puhuvat asian vierestä, mutta PS:n edustaja puhuu aiheesta. SDP:n marin ja Vihreiden edustajat höpöttävät jostain sadan vuoden takaisista raiskauksista eli yrittävät tarkoituksella johtaa keskustelua harhaan sotapakolaisten grooming -ilmiöstä.
Vihreät haluaa kouluttaa vanhempia netin suhteen.. LOL. Tämä ehkäisee siis raiskauksia Vihreiden mielestä.
PS:n edustaja on ainoana sanonut, ettei sotapakolaisia pitäisi ottaa lisää.
Tuo vihreiden akka on mielisairas lasten raiskauttajaterroristi. ...."kyllähän ne suomalaisetkin..."
Eikä kukaan uskaltanut sanoa todellista syytä lasten joukkoraiskauksiin. Kyse on Islamin opista ja siitä että muslimit noudattavat sitä.
Marinkin on vain puhuva pää, ja vihreillä myös nollasuoritus, turha ohjelma oli. Siis vi....taa.
Häkkänen toi hyvin esiin, että koko hallituskauden ajan on tehty työtä maahanmuuton kiristämiseksi. Sekä raiskaualain selkeyttämiseksi ja rangaitusasteikon kovantsmiseksi on tehty työtä. Hyvä näin. Mielestäni kaikki muut olivat ajan tasalla ja asiallisia paitsi Leena Meri. Mereltä tyhjänpäiväistä öyhötystä. Ei edes vastannut suoriin kysymyksiin. Tuo oikeusministeri Häkkänen on tosi pätevä tyyppi.
Niinkun olisi aivan jokapäiväistä kun maassamme paljastuu tälläisiä lastenraiskaus ketjuja.
Asiantuntijaksi oli pitänyt tuoda joku vihreä tai muu kommunisti, joka todisteli, että lait ovat jumalan eu:lle kiveen hakkaamia, älköön suomalainen ihminen niihin koskeko! Harvinaisen etova ohjelma, Meri ainoana valopilkkuna. Jos kahdeksankymmentä matua koskevaa lakia on muutettu, mm. hammashoidon maksuttomuutta, päivärahan suuruutta moniavioisille, jne, niin lakeja on hiukan liikaa! Sotilaskarkurien kotiinpalautusten ympärille pari lakia kelpaisi.
Ihmetystä herätti, että puhuivat vain hädässä olevista turvapaikanhakijoista, joita ei ole kuin kourallinen! Ei sanaakaan rikollisista ja sotilaskarkureista joita nämä maat eivät huoli takaisin. Kuten Vanhanen eilen sanoi, ei päästetä edes lentokoneesta ulos. Turha palauttaa ilman laskuvarjoja.