Yhdestä ahmasta moinen käräjöinti!

Miksi tuolla on rauhoitussuoja; ilman sitä olisi koko virallinen prosessi intoiluineen jäänyt kokonaan pois. Olipa nyt erätarkastajille ja muille viskaaleille pätemistä ja tekemistä...:/.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/72b5e88e-1b59-4643-9126-9f4eeb6aded7
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Metsästysrikos, eläinrääkkäystä, moottoriajoneuvon käyttö maastossa tarpeettomasti... vain minun mielipiteeni, koska en lue iltakakaksta kuin otsikot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokkantii kirjoitti:

Miksi tuolla on rauhoitussuoja; ilman sitä olisi koko virallinen prosessi intoiluineen jäänyt kokonaan pois. Olipa nyt erätarkastajille ja muille viskaaleille pätemistä ja tekemistä...:/.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/72b5e88e-1b59-4643-9126-9f4eeb6aded7

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu