Sanna Marin jäi valheesta kiinni

Ostaisitko tältä naiselta käytetyn auton tai antaisitkö hänen puolueelleen äänen luottaen siihen, että hän myös huomenna on sitä mieltä mitä on tänään?

https://www.suomenuutiset.fi/sdpn-kannat-turvapaikanhakijoista-yhta-tuuliviiria-sanna-marinin-outo-kommentti-tallentui-videolle/

Video kertoo enemmän kuin miljoona sanaa. Yksinkertaisesti noloa, hävytöntä ja suomalaisten älykkyyden aliarvioimista.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kerran tyhmä demari, aina tyhmä demari.

Äänestä

Paitsi että hänen mielipiteensä ovat kovia vaihtumaan, myös naikkosen koko käyttäytyminen henkii jonkinlaista psykoottisuutta.

Äänestä

Tällä eväälläkö lähdetään hakemaan vaalivoittoa?

Poliitikon tärkein ominaisuus on rehellisyys. Ole mitä olet, mutta älä valehtele tai esitä muuta kuin olet. Muuten äänestäjä ei voi tietää mitä saa, kun sinulle äänesi antaa.

Mitä saa silloin, kun tuota naista äänestää? Tänään tätä ja huomenna jotain ihan muuta?

1Äänestä

Toivottavasti+mariini+tuuraa,+tarkoittaa+12+%+kannatusta.+Aina+erimieltä+kaikesta+ja+aina+alkuun+varttitunnin+luento+puolueohjelmasta,+ei+yhtään+omaa+mielipidettä.+Ympäripyöreitä+vastauksia.

Äänestä

Selkärangaton olio = Demarinainen

Äänestä

Jos silläkin on tukos-ainakin maahanmuutto politiikassa

Äänestä

Miten ihminen voi olla noin äkäisen näköinen? tasa-arvo, solidaarisuus, syrjäytyminen, eriarvoistuminen, lässynlässynlää

Äänestä

On ihmeellinen pilkunviilaaja. Ei yksiselitteistä kantaa mihinkään. Pelkkää liturgiaa!!

Äänestä

Minusta puheenjohtajaainesta Ehdottomasti Rinteen tilalle. Nuorissa on tulevaisuus. Eikun ohjat käsiin. Kuukausi aikaa kammeta puheenjohtajaa

Äänestä

Tuuliviiri.

Ei voi muuta sanoa, antaa ymmärtää, muttei ymmärrä antaa.

Heikko esitys puolueelta, josta pitäisi vakavasti löytää vakavasti otettava pääministeriehdokas. Sannasta valheineen ei siihen taida olla. Eilen sepitti jotain tarinaa tarvittavista hävittäjä lukumäärästä, jonka ovat jo puolueena kerran hyväksyneet. Nyt voi kaikki sovitut päätökset sopivasti heittääkin roskakoriin.

SDP on kätyripuolue, joka edesauttaa persujen jytkyä nyt toimillaan.

Äänestä

Francis McCarron: Löysä maahanmuuttopolitiikka on rasismin polttoainetta
Millään keinoin ei rikollisuutta voi kitkeä yhteiskunnasta kokonaan, mutta maahanmuuttajataustaisten henkilöiden syyllistyminen huomiota herättäviin rikoksiin on ihmisille syystäkin vaikea pala.

Tiukka lakiin ja yhdessä sovittuihin käytäntöihin perustuva linja maahanmuutossa on hyväksi kotimaan väestölle ja maahanmuuttajille itselleen. Ihmisten oikeudentunto edellyttää lisäksi, että maahan tulevat osoittavat kunnollisuutensa.

Suomessa rikoksiin syyllistyneiden maahanmuuttajien karkottaminen ei ole toiminut toivotulla tavalla. Tanska on paininut samojen ongelmien kanssa, ja maan uudessa mallissa rikoksesta tuomitut turvapaikanhakijat siirrettäisiin eristetylle saarelle, josta tulisi ”lähtökeskus”. Näin varmistettaisiin, että paluu kotimaahan onnistuu.
ote ESS

1Äänestä
  • Entä sitten. Me Suomalaiset hyödymme EU:sta ja jatkamme siinä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ääni_muualle kirjoitti:

Ostaisitko tältä naiselta käytetyn auton tai antaisitkö hänen puolueelleen äänen luottaen siihen, että hän myös huomenna on sitä mieltä mitä on tänään?

https://www.suomenuutiset.fi/sdpn-kannat-turvapaikanhakijoista-yhta-tuuliviiria-sanna-marinin-outo-kommentti-tallentui-videolle/

Video kertoo enemmän kuin miljoona sanaa. Yksinkertaisesti noloa, hävytöntä ja suomalaisten älykkyyden aliarvioimista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu