Kokoomus mamuttaa Suomen, nyt tarvitaan SDP:n työläisten tolkkua!

VihelläBisnesPoikki

Kokoomuksen Jyri Häkämies tilasi jo kymmeniä tuhansia mamuja lisää ensi hallituskaudelle 2019-2023, mikäli kokoomus on hallituksessa, ja kokoomus sosialisoi vielä heidän palkkakulunsa yrityksiltä veronmaksajille ja yhteiskunnalle 70%:n palkkatuella. Orpo ja Mykkänen näyttäneet Häkämiehelle vihreää valoa asiassa.

Mykkänen puhunut myös KYMMENKERTAISISTA kiintiöpakolaismääristä nykyiseen 750-1.050 vuosittaiseen kiintiöpakolaiseen verrattuna. Tietää kymmeniä tuhansia kiintiöpakolaisia vuosittain.

Lisäksi Mykkäsestä siis kokoomuksesta EU:n pitäisi ottaa vuosittain puoli miljoonaa mamua vastaan. Siis joka toinen vuosi massainvaasiovuoden 2015 pakolaismäärä, tunnetuin seurauksin.

Kokoomuksella pakolaisbisneskiima mennyt kaiken tolkun ohi, kun verorahaa siirretään pakolaisbisneksellä miljardeja eturyhmien taskuihin.


SDP tarvitaan tuomaan työläistolkku takaisin Suomeen ja hallituspolitiikkaan ja lopettamaan pakolaisbisnes veronmaksajien rahoilla ja suomalaisen tes-palkatun työvoiman korvaus ulkomaisella veronmaksajien 70% palkkatukemalla mamutyövoimalla. Halpatyövoimaa kokoomukselle v-tun kallista suomalaisille veronmaksajille.

5

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sdp_n_bisnes

      SDP:llä on SPR:n kanssa hyvä pakolaisbisnes. Tuskin he tulevat työmarkkinoille.

    • ihmetyttää.kovasti

      Miksi porvarihallinnon ja varsinkin kokoomuksen kritisointi pakolaisbisnesmamutuksesta ym. tulkitaan ryssäntrollailuksi joka johtaa viestien poistoon, ja kuitenkin kokoomustrollien paljon yleisempi demarien ja vasemmiston sekä persujen kritisointi hyväksytään, eikä varmaan yhtään viestiä ole poistettu tästä syystä, vaikka tekstit ovat paljon karkeampia? Kuka tätä foorumia oikein moderoi ja vaaditaanko oikein jäsenkirjaa? Tuleeko vaatimus viestien poistoon jostain ylempää?
      Onko tämä samalla vaalityötä porvareille moderoinnin varjolla?

      • 123f123123f123f

        palstan moderointi on n1c mongoloidien käsissä,
        jotka luulevat olevansa suomalaisia mutta tunkeutuivat suomeen
        vasta joskus 1800 luvun isovihan aikana.


    • Katainen haluaa peräti 1,8 miljoonaa matua. Siinä on jo yritystä.

    • Riku.Aalto

      Minä tarviten työläisten rahat ja ne minä otan vuokrina. Siinä saavat köyhät vikistä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5666
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4866
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4824
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      394
      2408
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2350
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      2007
    7. 112
      1923
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1627
    9. 383
      1377
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1223
    Aihe