Jämijärvellä vastaan tuli Ford Focus

Tappaaviäjonku

Väriltään punainen, vuosimalli vuosituhannen vaihteen paikkeilta. Ajoi sisämutkan puolella rengas ulkomutkan varhossa. En tiedä oliko rattijuopp mutta kortti tarttis ottaa pois kumminkin, vaarallinen muille tielläliikkujille.

4

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäminkunti

      Haki varmasti nopeinta ajolinjaa ehtiäkseen kaljakauppaan. Huomasitko laittoiko kurvissa pieniä puita pesään,ja survaisiko sen jälkeen lapun lattiaan?

    • koskarysähtää

      Tuo Focus on hyvä vaihtoehto mutta laittaisin kuitenkin vetoni Mersu ja Audi -parivaljakkoon kun veikataan kuka aiheuttaa seuraavan vakavan auto-onnettomuuden Jämijärven seudulla.

      • koskarysähtää

        Korjaan: Mersu ja Bemari -parivaljakko. Koheltavat niin lujaa että hankala erottaa merkkejä.


    • Rasvanippa

      Onko koko kylässä enään yhtään aitoa vanhanliiton rattijuoppoa? Ei tarvi mennä kuin muutama vuosi takaperin niin niitä sai väistellä oikealle ja vasemmalle.
      K-kauko silloin tällöin ajaa kuppilasta kotiin mutta se on sen verran maistissa että ei paina kaasutinta kunnolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2513
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1388
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1202
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      34
      785
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      781
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe