Putten kannatus laskenut jo 30%iin .....pukkaako veristä vallankumousta piankin ..
Venäjällähän kaikki järjestyy vallankumous mukaan lukien ja sitten saa vatnikit kyytiä, minne asti jää nähtäväksi. Onko Siperiassa suolakaivoksia..
Venäjällähän kaikki järjestyy vallankumous mukaan lukien ja sitten saa vatnikit kyytiä, minne asti jää nähtäväksi. Onko Siperiassa suolakaivoksia..
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kannatuksen laskiessa maailma veikkaa, hyökkääkö Putin Suomeen vai Baltiaan.
Toivottavasti hyökkää ja verisesti Suomeen ja antaa rakkikoirille semmosen selkäsaunan että 100 vuoden päästäkin itkevät ja valittavat,kuten nytkin edellistä selkäsaunaa.Se olisi ilon ja onnenpäivä kun tulisi sota.
Arvaa, otinko kuvakaappauksen ....... . :-)
Kuinkas paljon niitä Venäjän kommunisteja oikein kuoli Suomen sodissa, mutta eipä se haittaa, kun kukaan ei niitä sure.
Nyt on isojako lähellä ja sen kunniaksi otan konjamiinia, kohta saadaan pakkoluovutetut alueet takisin.
Siinä "Imatran Pena" antoi itsensä ilmi?
Venäjällä ylen harva johtaja pääsee/eroaa tehtävästään hengissä?
Nikita päätyi kotiarestiin, kolme seuraajaa kuoli tehtävässään, Gorba selvisi, kun putiikki romahti ja Jeltsin uskali erota kun sai syytesuojan!
Miten mahtaa Puttelin ura loppua?
Ahneella on p*skainen loppu ... AINA!., toteaa Wanha Suomalainen Wiisaus.
Pitäisikö tuo Wiisaus taas paikkansa ....
IMHO.
Kyseinen kannatus tutkimus on tehty Venäjällä joten lienee todenmukainen mielipide tutkimus vai mitä sanoo Vatnikit.
Verinen vallankumous tulee jos Länsimaiset arvot pääsevät vaikuttamaan samoin kuin muualla maailmassa huonomalli
Toivotaan nyt kuitenkin että valta vaihtuu sividtyneemmin.
Putinin huonon politiikan takia, yli 300000 venäläistä muutti pois venäjältä viime vuonna. Eli, yhden kaupungin verran muuttaa pois venäjältä vuosittain.