Taisi olla jeesuksen päässä ja kuoli jeesuksen mukana.
missä se jeesuksen jumala on
5
103
Vastaukset
- 12____13
"Ja hän on tehnyt koko ihmissuvun yhdestä ainoasta asumaan kaikkea maanpiiriä ja on säätänyt heille määrätyt ajat ja heidän asumisensa rajat, että he etsisivät Jumalaa, jos ehkä voisivat hapuilemalla hänet löytää - hänet, joka kuitenkaan ei ole kaukana yhdestäkään meistä; sillä hänessä me elämme ja liikumme ja olemme,..."
Ap. 17:26-28- helppoheikkijeesus
Miksi ihmissuvut jakautuvat rotuihin asuinalueiden mukaan.
Eikö tämä ole evoluutiota, evoluutio selittää jumala ei.
Jeesus oli hiekkakansaa, joka on kuuluisa "rehellisyydestään".
- 12____13
> Miksi ihmissuvut jakautuvat rotuihin asuinalueiden mukaan.
En usko rotuihin. Mielestäni on rasistien ajatus jakaa ihmiset rotuihin.- d-vitamiini
Jos on käkkäräpää, rullahuulet ja leveä nenä, ne ovat sopeutuma ympäristöön.
Siniset silmät, vaaleaiho ja isonenä, ne ovat sopeutuma ympäristöön.
Tätä voisi jatkaa loputtomiin.
- Kirjakääröt
1Moos.9.19 Biblia (1776) Nämä ovat kolme Noan poikaa, ja heistä ovat ne, jotka hajoitetut ovat kaikkeen maahan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723023
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322285- 792168
- 951976
- 351785
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329