Sinisten Lohela loikkaa Harkimon ryhmään ja äänestää Sotea vastaan.
Vastaukset 7
- Kaskassss
Vai lähti se nyytti-liikkeeseen. Taisi kummankin porukan taso parantua kerrasta.
- VastaanKaikkienPuolesta
Blaa, blaa, blaa...vihervasemmisto...Blaa, blaa, blaa...Seta...Blaa, blaa, blaa...Mamut...Blaa, blaa, blaa...Tosiuskovaiset...Blaa, blaa, blaa...Minä...Blaa, blaa, blaa...Homoseksuaalit...Blaa, blaa, blaa...Luonnotonta...Blaa, blaa, blaa...Jumala...Blaa, blaa, blaa...Patmos.
- eihätää
Kristilliset ainakin äänestää Soten puolesta ja tarvittaessa riittävä määrä ruotsalaisista. Varaavat pääsyn seuraavaan hallitukseen.
Ei oppositiosta tule tukea hallituksen Sotelle. Se kaatuu ja tarvittavat kaatoäänet tulee Hjallikselta ja kokoomuksen nuorten oikeistosiiveltä.
Kuka kansanedustajista ilmoittautuu ensimmäisenä sotekaatajaksi (100-99)? Vai luopuuko hallitus kokonaan maakunta tai/ja sote -äänestyksistä ja yrittää siirtää aiheen sivuun?
- saatanansipilä
Sotessa oli tarkoitus saada terveyspalvelut ulkoistettua yksityisfirmoille. bernerin ja sipilän tileille. Ja kansa olisi taas maksanut.
Toivotaan että kaatuu. Sinisistä voisi tulla lisää soten kaatajia. Eiköhän Hjallis ja kumppanit lobbaa kaikkia rivisinisiä sotea kaatamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 382221
- 56716
- 41701
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne71532- 62502
- 42500
- 45500
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6487Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15480Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh24479
