Olen pahoilani jos kuolette,

mutta palvelut alueella paranee, kuhan saamme eutanaasian.
https://yle.fi/uutiset/3-10606806
Kepu hoitaa valtiontaloutta ja pakko saada säästöjä.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kravatti on vielä liian löysällä.

Äänestä

Huomattavaa säästöä syntyy, koska Itä-Suomen perinnölliset sepelvaltimotukokset hoitavat nopean hoidon puutteessa Suomen eläkepommin luonnollisella tavalla

Äänestä
  • Helikopterit ja ambulanssit pitää ottaa pois myös maaseutujen kepualueilta, nin jospa kansan viisaustaso saataisiin nousemaan.

    Äänestä

Miksi eivät lennä omalla kustannuksellaan? Se onnistuu helposti, kun vie Kojamon kautta muutama satamiljoonaa kuten minä teen.

Äänestä
  • Mutta minäpä teen uuden bisneksen ja alan lennättämään uudella lentskarillani noita kopterin ulottumattomiin joutuvia sairaalaan. Hyvästä hinnasta tietenkin.

    Äänestä

  • Niin mutta kun Suomessa on erään puolueen puheenjohtaja lestamafian juntti, joka valtiontuella ja sisäpiirikaupoilla tuli miljoonääriksi ja edustaa sitä maaseudun vähäjättösten porukkaa, jota sinäkin edustat.
    Olisin kysynyt, että tunnetko tämän röyhkeän lahkolaisen.

    Äänestä

  • Pipilän.Juhis kirjoitti:

    Mutta minäpä teen uuden bisneksen ja alan lennättämään uudella lentskarillani noita kopterin ulottumattomiin joutuvia sairaalaan. Hyvästä hinnasta tietenkin.

    No jos kaveri on keputaustainen, niin luonnonpaskominen on lähellä sydäntä ja lentäminen on mm. sitä.

    Äänestä

  • urpokyssyy kirjoitti:

    Niin mutta kun Suomessa on erään puolueen puheenjohtaja lestamafian juntti, joka valtiontuella ja sisäpiirikaupoilla tuli miljoonääriksi ja edustaa sitä maaseudun vähäjättösten porukkaa, jota sinäkin edustat.
    Olisin kysynyt, että tunnetko tämän röyhkeän lahkolaisen.

    No nämä vääräoppiset lahkolaiset on röyhkeitä

    Äänestä

  • Arkipiispa kirjoitti:

    No nämä vääräoppiset lahkolaiset on röyhkeitä

    Olet oikeassa.
    Sekä kirkko, että sen lahkot polkee Jumalan Sanan loskaan.

    Äänestä

On Saarikolla asenne ja arvot kohdillaan.

Äänestä

Onko tämä samaa kun Kouvolan Kokoomuksen pystyhoito vastineeksi siihen kun lopettivat sairaalan että saadaan säästöjä palkkakustannuksissa.

Äänestä

Elämme ikuisesti eri paikoissa.

Äänestä

Keräsnilkku vikalle kierrokselle.

Äänestä

Niin missä taas yhdenvertaisuus näitä päätöksiä tehtäessä. Ovatko he niin tervettä ja hyvinvoivaa porukkaa että eivät tätä palvelua tarvitse.

Äänestä

Tässä on tämän hallituksen linjanmukainentoiminta;
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005978453.html
Toimitusjohtaja Marja Aarnio Isohanni on verotilastojen kärjessä ja potilaat menossa hautaan.
Niin kepulaista .
Onko kepun porukkaa?

Äänestä

Onhan tuo ihan järkyttävän noloa yrityksen johdolle. Miljoonat tilillä ja vanhukset kärsivät. Ehkä puolueet voisi jättää tästä sivuun toistaiseksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eutanaasia kirjoitti:

mutta palvelut alueella paranee, kuhan saamme eutanaasian.
https://yle.fi/uutiset/3-10606806
Kepu hoitaa valtiontaloutta ja pakko saada säästöjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu