Erikoiset vaalit

Kahden gallup johtavan puolueen puheenjohtajat pois rivistä.
Kokoomusta hajotetaan sisältä.
Hajonneet persut nosteessa viimeaikaisten asioitten vuoksi.
Vain RKP ja KD ja Vas ennallaan.
Tekeekö kepu yllätyksen.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kepun yllätykset on nähty. No mikäli kannatus tuosta vielä harppaa kunnolla alaspäin, niin voidaanhan sitä jonkinasteisena yllätyksenä pitää. Ettei mistään opita mitään. Jos puheenjohtaja sanoo väelleen, että hypätkää jäiseen järveen, niin kepulaiset ovat niitä, jotka pidemmälle funtsimatta tekevät juuri niin kun käsketään.

Äänestä

Siinä+navettaryssät+tekevät+yllätyksen,+jos+saavat+vaaleissa+yli+10%+kannatuksen.

Äänestä

Kepu ei tee yllätystä. Kepu valehtelee kuten aiemminkin ja se ei yllätä ketään.

Äänestä

Kokoomuskin sanoi olevansa keskiryhmää, kuten sdp:kin aiemmin Jutan aikaan.
Nythän tunkua on keskustaan. Tietää ilmeisesti itse keskustapuolueelle mojovaa saalista huhtikussa.
Todellisuus kait sitä onkin meillä, että suunnilleen kaikki puolueet on keskustaa hamuavia. En laittaisi
siitä vasemmistoliittoakaan sivuun -keskiryhmä puolueista. Eli meillä ei olisi enään vasemmistoa lainkaan. Kommunistit on lopettaneet suurinpiirtein politiikassa, kun ei ole ainoatakaan edustaja paikkaa eduskunnassa. Ainoat kommunsitit enään jokunen kunnavaltuustoissa, ja näillä palstaoilla, täälläkin ainakin yksi joka huutaa orjatyöstä, ja työn vastaisuudesta, lestaakin huutaen.

Äänestä
  • Säälittävä yritelmä pankkomajurilta.

    Äänestä

  • Jaaha, lestanhuutaja-majuri poistatti viestin.

    Äänestä

Ainoa varma on, että Rinne ei ole tuleva pääministeri. Tuskin on kunnossa vielä vaalienkaan aikaan. Eikä tuo sureta yhtään.

Eikä Antin petosmiehen maine kanna..

Äänestä
  • Miten SDP sulautuu vihreisiin ja vasureihin.
    Tämä nuorisoliiga sitä porukkaa SDP johdossa nyt.

    Äänestä

SDP jo osin yöväenpuolue.
Juuri oli kansanedustajasta, miten joku aamuyöllä yökerhossa oli suunnilleen " astunut" tanssilattialla varpaille, ja se oli hänelle suuri tapahtuma.

Äänestä
  • Nousihan vihreä Pennanenkin lentokoneessa seisomaan, kai suurin tapahtumansa vuosiin.

    Äänestä

Tosi erikoiset. Raiskausvaalikevät.

Äänestä

Onko noissa puoluepampuissa.ihmisiä,
jotka oikeasti tunnistavat vastuun ja alkavat
kartella siihen joutumista..
Suomen asema ei ole kovin vakaa ja
se on helppo suistaa hirvittävään tilaan.
Ruotsi näyttää esimerkkiä hallitsemattomasta
elämästä.

Äänestä
  • Terveys ei kestä niillä jotka joutuvat valehtelemaan jatkuvasti.
    Lestakyrpää hokeva Antti Rinne lakeijoineen joutuu väistymään ja miten käynee 32 vuotiaalle lesbojen ja homojen kasvattamalle Sanna Marinille?

    Äänestä

  • hallituksen pidettävä talous.
    muuten velka kasvaa
    pääministerille tehtävää

    Äänestä

Vaalit jo tähän mennessä ovat
yllätyksiä täynnä.
Lisää seuraa.
Tähtilinja pitää - ei hallituksen puolellla ja
oppositiota vastaan.

Äänestä
  • pienpuolueisiin

    Äänestä

Nyt kakkosehdokas sos.demeista pois pelistä.

Äänestä

Kyllä, mykät ja orvot jääköön.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ihmeelisyyttä kirjoitti:

Kahden gallup johtavan puolueen puheenjohtajat pois rivistä.
Kokoomusta hajotetaan sisältä.
Hajonneet persut nosteessa viimeaikaisten asioitten vuoksi.
Vain RKP ja KD ja Vas ennallaan.
Tekeekö kepu yllätyksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu