Väyryselle kelpaa kaikki, jopa puhelinnumerottomat mielikuvitusolennot ehdolle, joten ei kun kaikki troikkalaiset ehdokaspaikkaa vonkumaan.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005975070.html
Väyrysen peesissä ja rahoilla saavutat huomattavasti suuremman ryssäkkähuomion kuin ipulin omakustanteisella surusaatto marssilla.
Siis älä ole urpo vaan tee se, minkä moni muu valppaampi xipuli on jo tehnyt ja hyppää osaavampien kelkkaan.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005975070.html
Väyrysen peesissä ja rahoilla saavutat huomattavasti suuremman ryssäkkähuomion kuin ipulin omakustanteisella surusaatto marssilla.
Siis älä ole urpo vaan tee se, minkä moni muu valppaampi xipuli on jo tehnyt ja hyppää osaavampien kelkkaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nyt voisi yrittää saada myös suurempaa kunniaa näille ipu:n pyhimyksiksi julistamille. Ei kun vaan kaikki Otto Ville Kuusiset ja muut ipu:n idolit ehdolle vaan.
Jos iputroikka ei nyt tajua tilaisuuttaan, loikkaa Liisakin ja tekee 7 tähtisestä Väyrysklaanista megäluokan 8 tähtisen suomen suurimman puolueen!
Väykän talliin, jos fysiikka ja into ei riitä riehumiseen.
Katsokaa nyt kuinka terävä on Liisan lamppu, ei kun eduskuntaan vaan kun sattuu vielä päivällä olemaan hereilläkin.
Väykkä ja hänen jälkeisensä tarjoavat monta mukavan tunkkaista nurkkaa ipuloisille..
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/politiikka/puolueet/seitseman-tahden-liike
ja toinen jossa ei taideta kokemuksen opettamina oikein ilolla kuitenkaan toivonsa menettäneitä umpi-ipuja enää katsella.
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/politiikka/puolueet/kansalaispuolue
Noo voisihan tuolla joku liisa onneaan kokeilla.. Meinaan jos iputalkoiden nykyvaatimus kettingistä ja nyrkkiraudasta ei huterissa käpälissä enää oikein istu.
Ja tietysti on se kaikista parhaiten ipulaisten asialla oleva puolue:
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/politiikka/puolueet/elainoikeuspuolue
Ehkäpä kaikki ipunarkkien uhriutumiset ja uikutukset kannattaisi jatkossa kaataa tuohon laariin. Tiedä vaikka ottaisivat soteulinastakin onkeensa, pitäähän loiseläimilläkin elanto olla.
Se nuo kaikki muut kerhot erottaa ipusta, että ipu on sivuraitella kaikista eniten, kun se rönsyilyttää ja sitouttaa pyrkyrit toimimaan jonkin aivan muun kuin puolueen virallisen ja perustamisasiakirjojensa mukaisen asian taakse ja edes selventämättä mitä se toiminta tai miten se "rasismin luokittelee.
Ehdottomasti arveluttavin kaikista..
Talousalan koulutuksessa ja tutkittuna tosiasiana kerrotaan, että kun yritys alkaa tehdä varsinaisesta liiketoiminnastaan poikkeavia rönsyjä on se mitä suurimmalla todennäköisyydellä merkki kuolinkouristuksista ja ipun tapauksessa sen narsistisen johtotroikan yritys saada ennen kerhon kokonaan lakkaamista nimensä edes jottenkin vaikkapa sitten negatiivisessakin mielessä historiaan, kunhan sinne vaan jotenkin jää, Josko he näin onnistuvat löytämään tarpeeksi torvelon kävelevän aikapommin, joka sitten ipu,n kunniaksi tekee jotain riittävän radikaalia kun tarpeeksi yllytetään..
Paavon aloitekyky ja esiintymiskokemus pitävät huolen siitä, että vaalityö ei ole pelkkää uhriutumista ja väkivaltaretoriikkaa..
https://www.youtube.com/playlist?list=PLrkRloZRqhrfN9IydDJnuKQHPLGxAnL_-
Toisin on ipussa ja muissa nahistuvissa ryssäkkäliikeissä.