Kepulaista lypsämistä

Nyt kepu vaatii maaseudun kuihtuvien kyläkauppojen tukemiseenkin rahaa. Eli kun kepulaiset ajaa niihin haukkumiinsa kaupunkeihin ostoksille, kepu keksii, että kepulaisten itsensä näivettämiä kyläkauppoja täytyykin pitää yllä tukirahalla.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yess
Sipilän politiikka ensin tyhjentää maaseudun ja sitten kun
jäljellä on enää kyläkauppias niin aletaan lykkään suokuokalla tukea!!
Ei yritysjohtaja kyllä ole sovelias politiikkaan!!!

Voiskohan Kaikkonen kertoa Sipilälle vähän Alkiosta:)
Tai vaikkapa Tähtiliikkeestä!!!!!

Äänestä

Ne on kateellisia leipäjonoista.

Äänestä
  • No maatalouskommunistithan voisivat jonotella rauhassa sinne kyläkauppaan. Eiköhän siinä jonottamisen makuun pääsisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähettäkkeerahhoo kirjoitti:

Nyt kepu vaatii maaseudun kuihtuvien kyläkauppojen tukemiseenkin rahaa. Eli kun kepulaiset ajaa niihin haukkumiinsa kaupunkeihin ostoksille, kepu keksii, että kepulaisten itsensä näivettämiä kyläkauppoja täytyykin pitää yllä tukirahalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu