Hukassa! Mistähän Virrat meinaa saada lääkärit kesällä kun ei niitä Tamperekaan pysty normipalkalla houkutteleen Aamulehden mukaan... Ehkäpä isolla rahalla saadaan tai sitten semmoisia mitkä ei minnekään muualle kelpaa.
Lääkärit ilman virratta
14
1147
Vastaukset
- Ainoastaan---
Konitohtereita täällä on aina ollu,käy jatkossakin.
- Peräruutta
Tuskin palsta naakka niin urpo on että poistaa asiallisen kommentin.
Osui ja upposi virtain soteen tai vastaaviin päättäjiin kun tekstinä oli konitotori ja kelan tohtorin ero, se että konitohrori sentään näkee potilaan, kun taas ihme parantaja doc kelalla ei edes näe potilasta kun työkykyinen päätös lätkäistään.
Hah Hah.- sotkuthoitoon
Viroille ei halua kukaan, sanottiinhan se lääkärin suusta painetussa lehdessäkin. Maine kiirii nopeammin kuin luulisikaan. Ja puhun nyt Keiturin soten sotkuista.
- Peräruutta
Jos vitsit jätetään (jätän) noista valelääkäreitä niin on Virroilla esim Iiro helvetin hyvä lääkäri, kunhan miesparka vain jaksaisi meittiä hoidella.
Juuli on mahtava, tosin onko enää paikkakunnalla ja pari keikka lääkäriä oli hyvää myös, toinen etunimeltään venäjän niminen.
Että kyllä täällä hyviä lääkäreitä on ainakin vielä ellei suuri maailma sitten kutsu.
Lääkärit ilman rajoja voisi toimia 150 km rajalla, "toimiihan" se meillä huononpi osaisillakin kun käsketään töihin ulkopaikkakunnilla kulkemaan 😆!
Sai kait kehua nimillä? - Vfyikoiutgbkoyfddvn
Iiro ei ole enää Virroilla töissä vaan Alavudella. Juuli ei ole ollut enää vuosiin....
- Anonyymi
Peräruutta kirjoitti:
Jos vitsit jätetään (jätän) noista valelääkäreitä niin on Virroilla esim Iiro helvetin hyvä lääkäri, kunhan miesparka vain jaksaisi meittiä hoidella.
Juuli on mahtava, tosin onko enää paikkakunnalla ja pari keikka lääkäriä oli hyvää myös, toinen etunimeltään venäjän niminen.
Että kyllä täällä hyviä lääkäreitä on ainakin vielä ellei suuri maailma sitten kutsu.
Lääkärit ilman rajoja voisi toimia 150 km rajalla, "toimiihan" se meillä huononpi osaisillakin kun käsketään töihin ulkopaikkakunnilla kulkemaan 😆!
Sai kait kehua nimillä?on se parempi että on eres vale lääkäri kuten saloranta ilman lääkäriä on nuono homma
- Eieutanasiaa
Onkohan kukaan tarkkaillut yksityisten hoivakotiin toimintaa,mikähän niissä on toimijoiden kielellä ns läpimenoaika.
Hoitajat ainakin on ajettu äärijaksamisen rajan yli jo ajat sitten.
Attendon lääkärit ovat samalla firmalla kuin hoitokodit lääkäreidenkin toiminta pitäisi tarkkailla.
(Läpimenoajasta puhuttiin ruotsalaisella tv kanavalla syksyllä ,jotenkin tuli mieleen Saksa sotamuistoineen))VIRTAIN KUNNANLIS KODISSA MUN ÄITE TAPETTIIN NÄLKÄÄN RUOKAA OLI KYLLÄ ERESSÄ MUTTA KUKAAN EI TAJUNNUT ETTÄ ÄITEN KÄRET EI NOUSSU SUUN KORKEUDELLE
ÄITE MENEHTYI NÄLKÄÄN SIITÄ TULEE 2 VUOTTA 5.6.19
TAPPO OSATO ON KIELOPUISTO SE EI KANNATA OMAISTA ANTAA JOS HALUAA OMAISEN ELÄVÄN OLEN KATKERA ELÄMÄN LOPPUUN TUOLLE VANHAIN KORILLE.
SAIRAALASSA OLI HYVÄ HOITO JA ÄITE OLI SIELLÄ VIRKEÄ.
- anonyymi_ttK
Attendo hoivaa ,hoitaa ,hautaa,läpimenoajasta ei tietoo. Vuosi $$$ rahaa tulee,hyvä kunnat.
- Pyrstöyskä
Sipilä teidät hoitaa.
Oikea kansan ystävä ja köyhempien valkoisten puolestapuhuja.
Muistakaa häntä uurnilla.
Tuhka sellaisilla. - Kartalla
Virtojen vanhustyö on tai oli hyväveli systeemiä yksityisten kanssa sit kuumotti.
Joku tietää
Täälläkin on kovat puutteet. - Atte__
Paljonko hoitajia paikallisella attendolla,miten homma sujuu täytyypä kysellä on tuttavan omainen siellä hoidossa. Henkilökunta vaihtuu ainakin tiuhaan.
- Rahalla_saa
Älkää jättäkö vanhuksia attendon rahastettaviksi ei toimi.
Hoitajat kyllä yrittää. - Tarkkaillapitäs
olen kuullut attendosta VIrroilla että,hoitajat vaihtuvat koko ajan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?631251Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11900Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75815Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.87692- 53644
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt37579Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46574Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36534Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot120534Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43523