Kieltään lipova matu sai "tuomion"

https://www.aamulehti.fi/a/201414883

Tonni sakkoa ja ehtoollista..

Kieltään lipova liskomies?
2058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Siksi juuri pyllistän niiiden keräyksille kauppakeskuksissa 😂

Äänestä
  • Näin teen minäkin!

    Äänestä

MV-lehdestä voi lukea totuuden, ei ole sensuroitu.

Äänestä
  • MV LEHTI on paras !

    Äänestä

Apua Apua Apua!!!! Sana matu mainittu, eikä vieläkään ole poistettu keskustelua!!!!!!!!

Äänestä

Minua oksettaa tuo kuvaus kieltään lipovasta matusta.

Äänestä
  • SPRkö on antanut niille rahat huumeisiin?

    Äänestä

  • HuumasivatLapset kirjoitti:

    SPRkö on antanut niille rahat huumeisiin?

    Poliisin ylipäälikön täytyisi tietää, mistä lähteestä huumeet olivat jatkuvasti kulkeutunet piiriin?
    - turha teeskennellä, ettei olsii tiennyt

    Jos liikkeellä oli ollut Mansessa niin "hyvesäteilevä" erä kamaa? Jos Aarnion kaltaiaset pääjehut itsekin olivat nauttineet "paroneilta saatuina lahjuksina" kys. tuotteita? Jos näin olisi ollut, se kyllä rappeuttaisi yhteiskuntaa siinä määrin, että sen ilmiön voisi huomata jos havainnoit tiettyntyypistä asuinaluetla, tiettyyn kellonaikaan viikonpäivistä - ihmisten viikonloppukäyttäytymistä.

    Verrata voi varovasti vaikka toiseen isompaan teollisuuskaupunkiin. Leikkisästi Mansea on verrattu: Manchesterin kaupunkiin, jossa varmaankin lakia rikotaan suntaan jos toiseenkin, jossa pienet huumepussit ja raha siirtyvät nuorilta toisille.

    Äänestä

EI joudu maksamaan tuota tonniakaan, koska suojaosuus ja serkun pitseriasta kaikki raha tulee pimeänä.

Äänestä
  • Jep, starttiraha kikkailu..

    Äänestä


  • Joko MV-lehti on paljastanut näiden tekijöiden oikeat nimet? Jos ei niin miksi ei?

    Äänestä

Nälissään lipoi kieltä tulija.

Äänestä
  • Yritti syödä tytön nälkäänsä.

    Äänestä

  • Se on sitä työvoimapulan paikkaamista..

    Äänestä

  • Menis vaan OMAAN maahansa lipomaan ja ahdistelemaan !

    Äänestä

Koskahan taas Lipoo ?

Äänestä

Saako noille näyttää keskaria vai tuleeko syyte? Siis jos ensin itse alkavat jotain omia merkkejään näytellä.

Äänestä
  • Tee ristinmerkki kuten papit tekevät. Näin suojaudut saatanalta ja lusiferiltä.
    Meilläkin on oikeus esittää uskomme tunnuksia. Heidän tunnus on kaavutettu nainen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Viiniäjaleipää kirjoitti:

https://www.aamulehti.fi/a/201414883

Tonni sakkoa ja ehtoollista..

Kieltään lipova liskomies?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu