RKP vaatii lisää pakolaisia!

Etuilupuolueen vaaliohjelmassa vaaditaan lisää "pakolaisia"? Mikä on melko masokistista, koska lisääntyvät muut kielivähemmistöt tekevät jo nyt naurettavan keinotekoisen kaksikielisyyden ja pakkoruotsituksen vieläkin järjettömämmiksi!
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Miksi Suomessa on ruotsalainen mutta ei suomalaista kansanpuoluetta???

Äänestä
  • Siksi meillä on perussuomalainen kansan puolue. Ruotsissa tosin ei ole suomalaista kansanpuoluetta, eikä Irakissa, eikä Somaliassa, eikä Afganistanissa, vaikka sitä välillä tuntuisikin, kun noiden maiden kansalaiset hääräävät omassa eduskunnassamme!

    Äänestä

Suomi aluksi ottaa vastaan 2 500 kiintiöpakolaista vuodessa
humanitaarinen suoja palautetaan käyttöön oleskeluluvan myöntämisen perusteena
• perheiden yhdistämisen toimivaksi
• turvapaikanhakijoille oikeuden riitt- ävään oikeusapuun
• tietoisia panostuksia kotouttamiseen
• että kaikki vasta Suomeen saapuneet saavat työ- tai opiskelupaikan, johon mennä tunteakseen yhteenkuuluvuutta ja oppiakseen jommankumman kotimaisista kielistä
• turvapaikanhakijoille oikeuden äitiys- pakkaukseen
• edistää ILOn eli Kansainvälisen työjär- jestön julistusta alkuperäiskansojen, kuten saamelaisten oikeuksien vahvistamisesta • että saamelaiskäräjälaki uudistetaan
• luoda oikeudenmukaisen kauppapolitii- kan, jonka tavoitteena on kehitysmaiden vahvistaminen.
https://sfp.fi/fi/artikkelit/rkp-julkaisi-eduskuntavaaliohjelmansa-yhdessa-enemman/

Äänestä
  • - lapset pitää palauttaa takaisin vanhemmilleen
    - perheet pitää yhdistää sinne missä perheet ovat, eikä sinne missä ne eivät ole’
    - Suomi on suomalaisten kotimaa, Irak Irakien, Somalia somalien, Afganistan afgaanien
    - Suomen sosiaaliturva kuuluu vain ja ainoastaan suomalaisille
    - muiden maiden kansalaisilla on omat sosiaalijärjestelmänsä omissa maissaan

    Äänestä

  • - kotiuttaminen on helppoa, nopeaa ja halpaa!
    - kotouttaminen on vaikeaa, hidasta, kallista ellei peräti mahdotonta

    Äänestä

RKPn vois kieltää kuten PVLän, koska RKP ajaa ruotsalaisten etuja. Suomessa pitäisi ajaa suomalaisten etuja, ei ruotsalaisten tai ruotsalaisnatsien tavoitteita.

Äänestä

Ruotsinkielisen eliitille ja sen etuilupuolueelle suomalainen Suomi on aina ollut kauhistus. Kun suomalaiset eivät ole alistuneet ruotsalaistamiseensa , niin RKP haluaa ei-suomalaistaa maamme suurmamutuksella. Kyse on eräänlaisesta viimeisestä kostosta, kun ruotsin kieli on katoamassa Suomesta.

Äänestä

Noista aivottomuuksista näkee, että ohjelman on tehnyt yksijäseninen komitea eli Eva Biaudet.

Äänestä

14-15 siirtämisestä Suomeen.
Ruotsissa ehkä Saksassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rälssivähemmistömme kirjoitti:

Etuilupuolueen vaaliohjelmassa vaaditaan lisää "pakolaisia"? Mikä on melko masokistista, koska lisääntyvät muut kielivähemmistöt tekevät jo nyt naurettavan keinotekoisen kaksikielisyyden ja pakkoruotsituksen vieläkin järjettömämmiksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu